Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в інтерв’ю Радіо НВ заявив, що присутність третьої сторони на зустрічі президента України Володимира Зеленського і президента РФ Володимира Путіна не потрібна.

«Зеленському не треба постійно нянька. Позиція Сполучених Штатів Америки, позиція Європейського Союзу, позиція НАТО, позиція всіх опонентів Росії і тих, хто підтримує Україну, висловлена чітко і однозначно. Тому Зеленський може і повинен спиратися в тому числі і на позицію наших друзів, хоча головне для нього — національні інтереси України», — зазначив Кравчук.

За його словами, Україні не треба боятися і принижуватися. Зеленський має чітку, ясну і зрозумілу позицію. Саме він розпочав активну роботу щодо заборони російської пропаганди, додав глава української делегації в ТКГ.

«Я вірю, що ця зустріч (Зеленського і Путіна — ред.) потрібна і що вона врешті-решт відбудеться, тому що я переконаний ще і в тому, що Путіну також потрібно дещо уточнити у своїй політиці стосовно України, принаймні припинити агресію та окупацію України. А далі вже ми підемо крок за кроком до врегулювання інших відносин, які вони будуть — це буде в порядку обговорення. Тому що маючи сусіда, територія кордонів якого 1400 з гаком кілометрів, і сусіда-агресора, весь час бути насторожі, тому що в будь-який час може розпочатися агресія, — так жити дуже важко», — наголосив Кравчук.

Також глава української делегації в Тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук бачить можливість обговорення Донбасу на можливій зустрічі президентів України і Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Таку думку він висловив в ефірі програми “Сьогодні День” на каналі “Україна 24”.

“Думаю, що пропозиція Зеленського зустрітися з Путіним і обговорити врегулювання конфлікту на Донбасі – дуже і дуже потрібна, тому що головна причина конфлікту Росія, вона агресор і окупант, і тільки з нею можна вирішувати питання практичних кроків. І головне питання – питання порядку денного. Думаю, що Зеленський дав доручення Єрмаку готувати зустріч, в Росії також відреагували, але про порядок денний не говорили, хоч Путін там сказав, що не обговорюватиме питання Донбасу”, – сказав політик.

Кравчук запропонував варіант порядку денного, при якому питання Донбасу можна буде обговорити, незважаючи на небажання Путіна.

“І тут питання, як сформулювати. Якщо сформулювати про питання Донбасу, то Путін буде проти, а якщо сформулювати так: “Про виконання домовленостей Нормандського формату” – ніби й Донбасу немає, але Нормандський формат чому присвячений? Донбасу. Тут потрібно, як кажуть, між крапель, так написати, щоб комар носа не підточив”, – сказав Кравчук.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.