Лукашенко вважає російські тести неефективними.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розкритикував російські тести на виявлення нового типу коронавірусу COVID-19, засумнівавшись в їхній ефективності. Вони нібито дали позитивний результат під час тестування 15 росіян, які приїхали на будівництво атомної станції до Білорусі, але згодом виявилося, що інфікований лише один.

Про це повідомив телеканал СТВ з посиланням на заяву Олександра Лукашенка.

“Тести – ні к чорту. Навіть тут ось обстежили росіян (на атомну станцію приїхали), всіх 15 осіб пролікували, досліджували російськими тестами – все позитивно. Відмовилися від російських тестів, взяли свої, китайські – одна тільки людина опинилася коронавірусною”, –  сказав Олександр Лукашенко.

Президент Білорусі також порадив жителям “не паритися щодо цієї хвороби”. На його думку, “дуже багато невідомого – новий вірус, занадто багато помилок”. Зі слів Лукашенка, уряд Білорусі в боротьбі з коронавірусом обрав особливий шлях, попри критику інших країн. Загалом, вважає президент, країна справляється з коронавірусом успішно.

“У нас не захлинулась система охорони здоров’я. От дивіться, що сталося у Москві: супер заможне місто, а Москва захлинулась. Чому? Тому що у них не вистачило потужностей медзакладів. Вони не можуть переварювати. А це, здебільшого пневмонії”, – висловився Лукашенко.