Військовий парад до Дня Незалежності України, який пройде в Києві Хрещатиком 24 серпня 2017 року, можна буде подивитися онлайн, передає Корупція.Інфо

Популярне: Луценко зробив гучну заяву про ДТП Димінського. Таких слів від нього не чекав ніхто!

Його перша репетиція відбулася 4 серпня на аеродромі Антонова в Гостомелі. Там було оголошено, що в цьому році планується участь більше 4,5 тис. військовослужбовців, з них понад 3600 українських військових і близько 70 одиниць техніки (25 нових), які будуть виставлені для огляду на Михайлівській площі. Також головною вулицею Києва вперше пройдуть військові підрозділи десяти країн-партнерів. Свою участь вже підтвердили парадні розрахунки розміру чоти (взводу) з Великобританії, Грузії, Канади, Литви, Молдови, Польщі та США, а також знаменні групи з Латвії, Румунії та Естонії. В цілому в них братиме участь 231 зарубіжний військовослужбовець.

Крім того, на параді будуть присутні міністри оборони США, Грузії, Литви, Латвії, Молдови, Польщі, Чорногорії, Естонії, заступник міністра оборони Великобританії. Родзинкою дійства стане участь артилерійської салютної групи.

Ще однією особливістю цього параду буде і те, що вперше указом президента військовим частинам і з'єднанням, які проявили мужність та героїзм і особливо відзначилися в ході бойових дій, будуть присвоєні почесні найменування. Таких буде вісім частин Збройних сил і по одній частині Національної гвардії та прикордонної служби. Адже святкування стосується не тільки 26-ї річниці незалежності, а й 100-ї річниці створення Армії Української Народної Республіки (УНР).

Також планується представлення нового варіанту форми для роти Почесної варти Окремого полку президента України і модернізованої форми практично всіх учасників параду.

Не менш видовищним нововведенням заходу стане і те, що вперше на параді пронесуть бойовий прапор Третьої Залізної стрілецької дивізії Армії УНР – одного з найвідоміших бойових підрозділів часів Української революції 1917-1921 років, бойовий прапор Першого Українського полку імені Богдана Хмельницького, сформованого в Києві в травні 1917 року, який воював у складі Армії УНР.

Очікується і дебютне виконання Маршу українського війська – видозміненого Олегом Скрипкою гімну Організації Українських Націоналістів "Зродились ми великої години", а також виконання маршу, написаного композитором Миколою Лисенком, який використовувала Армія УНР.

Ще однією важливою частиною параду стане офіційне присвоєння військовим підрозділам імен історичних постатей. Так, 72 окрема механізована бригада отримає ім'я військового формування Армії УНР – Чорних запорожців, 24 окрема механізована бригада отримає ім'я Короля Данила. Також іншим підрозділам будуть присвоєні імена полковника Армії УНР та засновника ОУН Євгена Коновальця, а також Гетьмана Івана Виговського, під керівництвом якого козаки розбили московське військо під Конотопом у 1659 році.