З настанням сутінків в Україні можна буде спостерігати метеоритний дощ.

З вечора 3 січня до світанку 4 січня у небі над Україною можна буде спостерігати щорічний метеоритний дощ метеорів Квадрантіди, повідомляє Корупція. Інфо

00911ec-meteorit-dojd-kvadrantidi

Ці метеорити номінально активні упродовж першого тижня січня і найкраще їх видно з північних широт Землі.

Пік активності дощу триває всього кілька годин. 

За даними цього астрономічного сайту в 2017 році Квадрантіди можна починати спостерігати із 17-ї години вівторка, 3 січня.

Якщо ви хочете дізнатися де Квадрантіди з'являтимуться відносно Великої Ведмедиці і яскравої зірки Арктур, то погляньте на схему.

Як повідомляють астрономи, умови для спостереження за явищем будуть сприятливими.

Назву Квадрантида явище отримало за місцем перебування на небозводі – в сузір'ї Настінного Квадранта, яке не включили до сучасного списку Міжнародного астрономічного союзу.
За швидкістю Квадрантіди дуже схожі до більш відомих Персеїд, які падають зазвичай у серпні. Дощ може "сягати" від 50 до 100 і більше метеорів на годину.

Квадрантіди вилітають із сузір'я Волопаса, але свою назву отримали від вже не використовуваного у сучасній астрономії сузір'я Стінного Квадранту.

На більшій частині північних широт радіант не досягає значної висоти, а в південній півкулі потік в основному не видно взагалі.