Віце-прем’єр Денис Шмигаль, якого президент Володимир Зеленський запропонував на пост прем’єр-міністра, розповів про свої майбутні головні завдання на посаді глави уряду.

Про це він повідомив під час виступу на позачерговому засіданні Верховної Ради в середу, 4 березня.

“Посада прем’єра – не просто честь, а й велика відповідальність”, – заявив Шмигаль, додавши, що головні проблеми України – тарифи, енергетика, падіння виробництва.

За його словами, ще одне завдання – “повернення анексованого Криму”. Крім того, майбутній прем’єр розповів про програму “Велике будівництво”, яка дозволить запустити економіку. Також він обіцяв ініціювати дискусію “про місцезнаходження України на економічній карті світу” і кілька разів повторив про децентралізацію.

“Потрібно посилити економічний блок. Ми чули про реформи податкової і митниці, але не побачили цього на надходженнях до бюджету”, – заявив Шмигаль.

Під час виступу він також наголосив на необхідності створення комплексної програми з протидії коронавірусу.

Пізніше народний депутат України Олексій Кучеренко звернувся до Шмигаля і президента Володимира Зеленського, який теж був присутній в Раді.

“Пан кандидат і ви, пане президенте, в своїй промові говорили про тарифну проблему. Я сподіваюся, що ви зрозуміли, що бажання привести до економічно обґрунтованих тарифів перетворилося в суцільну клоунаду і фарс разом з піаром саме завдяки непрофесіоналізму уряду. Чи збираєтеся ви розбиратися з головною проблемою енергетичного сектора України – НАК Нафтогаз України? чи збираєтеся ви розбиратися, куди зникли десятки мільярдів гривень, які були за рахунок споживачів спрямовані нібито на підвищення видобутку газу, які ні до чого не привели? Чи збираєтеся ви розбиратися з так званою незалежною Наглядовою радою, в якому є в тому числі представники президента і уряду України? Чи збираєтеся ви вводити сучасну тарифну політику та як ви збираєтеся вирішувати проблему капітального ремонту житлового фонду України? “, – привселюдно запитав Кучеренко.

На цю довгу тираду депутата кандидат в прем’єр-міністри відповів коротко: “Збираємося”.