У вівторок, 1 вересня, в Україні почнеться новий навчальний рік. На тлі активного поширення коронавірусної інфекціївикладачі готуються до дистанційного навчання, проте зазначають, що школи не зовсім готові.

“На превеликий жаль, за це літо ми не дуже просунулися в цих питаннях. Немає напрацьованої платформи з мультимедійними матеріалами для вчителів”, – зазначає ексміністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Крім того, в деяких школах не вистачає потрібної для дистанційного навчання техніки. Навіть якщо у когось вдома досить комп’ютерів, щоб міг навчатися кожен учень, переважна більшість дітей все ж користувалася мобільними телефонами. Так само і вчителі.

“5-7 відсотків дітей не могли працювати, не виходили на зв’язок”, – підкреслює вчителька інформатики Олена Смирнова.

Що стосується Всеукраїнської платформи для дистанційного навчання, її в Міністерстві освіти і науки обіцяють представити вже у вересні. Але коли її наповнять життєво важливим контентом, щоб повноцінно працювала, не знають і не говорять.

Раніше ми повідомляли, що голова МОЗ роз’яснив правила організації навчального процесу в школах. Максим Степанов розповів, що уроки і перерви в різних класах будуть починатися в різний час, коли дітям потрібно носити маски та що робити, якщо в дитини буде підтверджено діагноз COVID-19.