Володимир Зеленський висловився щодо слів президента Франції Еммануеля Макрона, котрий попросив не принижувати РФ. Президент України в інтерв’ю для FT дав оцінку заклику Макрона.

Я не зовсім розумію, що таке приниження Росії. Росії якої? Ми про що говоримо? Про те, що всі ці багато років, понад 8, вони вбивають наших людей. Про що ми говоримо? Еммануель глибоко розуміється в процесі, один з лідерів “нормандської четвірки”, він прекрасно розуміється на деталях Мінського документа, всіх домовленостей, які були з російською стороною в рамках “Норманді 4”, невиконання домовленостей, постійних зривів, – сказав Зеленський.

Голова держави додав:

Я навіть не вважаю, що принижують Україну, тому що це слабка позиція. Нас ніхто не принижує, нас вбивають. Тому ми у відповідь не збираємося також нікого принижувати, ми будемо відповідати тим же інструментом, – впевнений Зеленський.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів на заклик президента Франції Еммануеля Макрона не допускати приниження Росії, щоб спростити подальші переговори, відповідну заяву він опублікував у своєму Twitter.

Заклики не допустити приниження Росії можуть лише принизити Францію чи будь-яку іншу країну, яка закликатиме до цього. Тому це Росія принижує сама себе. Нам усім краще зосередитися на тому, як поставити РФ на місце. Це поверне мир і врятує життя, – написав Дмитро Кулеба.