Президент Ердоган у телефонній розмові заявив президенту Путіну, що Туреччина не визнає кроки, спрямовані проти територіальної цілісності України. Повідомлення турецької сторони за підсумками їхньої розмови.

Ердоган також додав, що військовий конфлікт із Україною нікому не принесе користі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив на необхідності зберігати спокій і підтримуватиме відносини і з Росією, і з Україну на тлі визнання Москвою “незалежності” ОРДЛО.

Про це повідомляє Daily Sabah.

Ердоган сказав, що Туреччина співпрацює як з Росією, так і з Україною, і не буде припиняти відносини або планувати вводити санкції проти Москви.

“У нас з Росією політичні, військові та економічні відносини. Те саме з Україною. Ми не можемо відмовитися від цього, якщо ви мене запитаєте, тому що наша країна має значні інтереси в цьому плані”, – сказав Ердоган.

Він зазначив, що Туреччина прагне вирішити це питання без шкоди для відносин і проведе переговори з турецькою делегацією, як тільки він повернеться додому.

“Потрібні ретельні розрахунки, щоб з’ясувати плюси і мінуси дій проти Росії”, – сказав Ердоган, зазначивши, що кроки потрібно робити делікатно.

“Дехто каже, що конфлікт підвищить вартість природного газу, а інші обговорюють перекриття вентилів. Нам потрібно робити наші кроки, маючи на увазі ці вразливі моменти”, — сказав він, додавши, що турецькі чиновники зараз контактують з російськими колегами для організації зустрічі.

“Ми продовжимо телефонну дипломатію, і я сподіваюся, що ми досягнемо сприятливих результатів”, – сказав Ердоган.

Президент зазначив, що під час нещодавньої телефонної розмови підкреслив позицію Туреччини щодо територіальної цілісності України перед президентом України Володимиром Зеленським і що Туреччина не приймає жодних дій, які порушують Мінські домовленості.

“Я сказав йому, що ми готові взяти на себе відповідальність за те, щоб криза була розв’язана дипломатією та діалогом”, – сказав він, додавши, що напруженість, що триває, становить загрозу безпеці в Чорному морі.

“Ми сподіваємося, що наші чорноморські сусіди – Росія та Україна – негайно повернуться за стіл переговорів”, – додав він.

Він розкритикував західних лідерів за їх неефективні переговори з Путіним.

“Як ви знаєте, Макрон приїхав до Москви, і ви бачите картину. Шольц пішов за ним, і ви також бачите цю картину”, – сказав Ердоган, додавши, що Байден також мав розмовляти з Путіним, але жодних конкретних результатів поки не досягнуто. Він зазначив, що НАТО є єдиним інструментом, який залишився, щоб виявити спільну позицію.