Політичний експерт Анатолій Октисюк вважає, що екс-президент Грузії, лідер “Руху нових сил” Михайло Саакашвілі програв в українській політиці в 2018 році, оскільки в країну його не пустить не тільки президент Петро Порошенко.

За словами Октисюка, критична помилка Саакашвілі – те, що політик погнався за двома зайцями.

“Він начебто кинув якір в Україні, в той же час говорив: моє життя в Грузії, майбутнє за моєю партією. Хотів посидіти на двох стільцях, але в підсумку з обох впав. Пішов у владу разом з Порошенком, а почав кулуарні ігри проти [Арсенія] Яценюка і “Народного фронту”. Коли не вийшло, пішов в опозицію до Порошенка”, – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Експерт додав, що якби Саакашвілі зробив це в 2015 році і почав будувати свої структури, можливо, щось би і вийшло.

“Міг би ставити на себе, міг би скооперуватися з Юлією Тимошенко (до чого були передумови). А не визначився вчасно з пріоритетами – значить, не показав здатності до стратегічного мислення. І в підсумку програв, закрив собі дорогу назад. Якщо переможе Тимошенко, не пустять назад – Міхо не потрібен! Він інтриган, і від наших європейських партнерів я чув: Саакашвілі вважають конфліктною, авторитарною людиною і уникають з ним спілкування”, – підсумував він.

Цікаво, що сам лідер партії «Рух нових сил», який зараз проживає в Нідерландах, не виключає свого поверенення та мріє стати мером Одеси.

Про це у інтерв’ю розповів один з найбільш затребуваних політтехнологів України, Сергій Гайдай, який тісно спілкується із Міхеїлом Саакашвілі.

“Я точно знаю, що в нього немає намірів займати в Грузії офіційні посади. Для Міхеїла, як і раніше, приваблива наша країна, він вірить, що після зміни президента зможе повернутися в Україну. 

Одеса залишилася для нього скалкою, не може забути ідеї, які хотів там реалізувати. Це як з Батумі. За Саакашвілі з маленького глухого містечка Батумі перетворився на красень-курорт. Для нього Одеса – це щось на зразок Батумі, але в десять разів більше і успішніше. Одна з його ідей – стати мером Одеси, Саакашвілі не боїться стати на сходинку нижче, після губернаторства стати міським головою”, – повідомив Гайдай.