Президент України Володимир Зеленський анонсував конкурс з відбору кандидатів на посаду голови Одеської облдержадміністрації. 

Про це Зеленський сказав сьогодні під час наради в Одеському морському порту. Відповідаючи на запитання журналістів про те, коли буде призначено голову ОДА, глава держави відповів, що «не сьогодні». 

«Ми вирішили відкласти призначення у зв'язку з питаннями, що виникли стосовно кандидатури Андрейчикова», – сказав Зеленський. 

Він наголосив, що добре знає Андрія Андрейчикова, якого раніше планували призначити керівником Одеської області. Водночас, як зазначив президент, про цю кандидатуру надходить великий обсяг негативної інформація. «Ми вирішили не ризикувати Одеською областю», – сказав Зеленський.

 Він додав, що в Одеському регіоні піду по шляху Львівської області – виберуть гідного керівника з декількох кандидатур.

Один із журналістів заявив, що Андрейчиков, серед іншого, нібито пов'язаний з колишнім народним депутатом, головою проросійської партії «Родіна» Ігорем Марковим і людьми з його найближчого оточення. Своєю чергою, Зеленський попросив надати документальне підтвердження цієї заяви. Я

Як відомо, 26 червня активісти пікетували Одеську обладміністрацію, протестуючи проти призначення Андрейчикова головою ОДА. Активісти заявили, що Андрейчиков пов'язаний з екс-народним депутатом Ігорем Марковим, який переховується у РФ. 

Проти Маркова відкрито провадження за побиття в Одесі в 2007 році учасників мітингу проти встановлення пам'ятника Катерині II, а також за публічні висловлювання про зміну кордонів України і підтримку діяльності терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР».

Що відомо про Андрія Андрейчикова?

Це одеський підприємець-збирач металобрухту. За даними журналістки програми "Схеми" Наталії Седлецької, Андрейчиков поставляє металобрухт у невизнану молдовську республіку Придністров'я, з чого годуються місцеві проросійські сепаратисти.

Андрейчиков – член закритого мисливського клубу "Мисливець 2007". Члени цього клубу полюють на птахів і кабанів у Кілійських мисливських угіддях. Крім Андрейчикова, до клубу входить Дмитро Череп, який у 2015 році хотів створити "Одеську народну республіку". За це Черепа засудили на 5 років, він визнав провину і пішов на угоду зі слідством, повідомила Седлецька.

26 червня Кабмін погодив усі кандидатури голів ОДА, запропоновані президентом, включно з Андрейчиковим. У зв'язку з цим в Одесі та в Києві пройшли кілька протестів проти призначення Андрейчикова головою області.