У Верховній Раді нардепи збирають підписи за відставку генпрокурора Юрія Луценка.

За словами нардепа від БПП Світлани Заліщук, нардепи Ігор Луценко (ВО "Батьківщина") і Єгор Соболєв ( "Самопоміч") підготували дві постанови про висловлення недовіри генеральному прокурору. Сама Заліщук підписала обидва документи.

Соболєв в свою чергу додав, що під його постановою, яку він підготував ще в 2016 році, підписалися вже понад півсотні нардепів.

Нагадаємо, раніше двадцять громадських організацій звернулися до Міністерства фінансів США з вимогою накласти персональні санкції на генпрокурора Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Крім того, 14 травня під будівлями ГПУ і МВС вони мітингували з вимогами їх відставки.

Про це повідомляє прес-служба "Центру протидії корупції".

Громадські працівники вимагають включити Авакова і Луценка до Глобального акту Магнітського, що передбачає введення проти них персональних санкцій США. Глобальний акт Магнітського – це закон США, який дозволяє блокувати активи і накладати заборону на в'їзд в США осіб, які вчинили порушення прав людини причетні до корупції.

Активісти вважають, що Аваков і Луценко повинні бути включені в акт через "кричущі порушення прав людини, саботажу реформ, корупції і перешкоджання правосуддю". З вимогами відставки генпрокурора і міністра 14 травня активісти вийшли під стіни Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ. Вони обгородили будівлі, де працюють Луценко і Аваков, стрічками і встановили таблички "Обережно. Токсично" і "Danger. Toxic".