У чинного президента кажуть, що для нього прийнятна будь-яка дата інавгурації, яку визначить Верховна Рада.

Президент України Петро Порошенко з повагою ставиться і до вибору українців, і позиції вищого законодавчого органу. Для нього прийнятна будь-яка дата інавгурації, яку визначить Верховна Рада, оскільки це відноситься до її компетенції.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента в Facebook.

У прес-службі АП нагадали, що до моменту інавгурації нового президента Порошенко залишається чинним главою держави і несе відповідальність за ситуацію в країні, виконуючи свої обов'язки відповідно до духу і букви Конституції.

Відзначається, що "Україна це не номер в єгипетському готелі, як здається пану Зеленському". Передача влади – це складний і відповідальний процес. І Порошенко прагне здійснити його відповідно до європейського традиції, так як це прийнято в демократичних країнах. Тому він підтверджує своє запрошення Зеленському, озвучене 30 квітня – не чекаючи інавгурації, провести зустрічі для того, щоб обговорити найважливіші питання життєдіяльності країни, так само як і будь-які інші питання, пов'язані з передачею повноважень і відповідальності.

На закінчення в АП зазначили, що в команді Петра Порошенка не сприймають ніяких претензій щодо нібито затягування інавгурації. У той же час вважають позитивним сам факт того, що "обраний президент порушив, нарешті, монополію Ігоря Коломойського на публічне формування порядку денного нової влади і хоча б у чомусь продемонстрував свою позицію … Можливо навіть без консультацій з їхнім спільним адвокатом" .