Джордж Буш-старший став президентом, за правління якого кардинально змінився світ. Йому було 94 роки, останні чверть століття він не займався політикою, однак один син очолив Білий дім, інший був губернатором, а планета досі живе в реальності, створеній в етап його правління .

Покійний Джордж Буш безперечно був уособленням елітарності, що теж можна сміливо вважати за тренд в американському житті. Незважаючи на існування стереотипу щодо рівності можливостей, таке явище як, наприклад, успадкування багатств, грає величезну роль в американській політиці. Буш був сином та онуком дуже впливових людей з величезними статками, а як показує практика, походження грає велику роль, бо саме завдяки йому дитина з перших років життя отримує значну перевагу перед однолітками.

 В1966 році Джордж Буш-старший все ж був обраний у палату представників. У 1970 році на прохання президента Річарда Ніксона він знову взяв участь в сенатській кампанії, знову програв, але за це був винагороджений посадою постпреда в ООН, таким чином увійшовши в світ дипломатії. Далі: голова Національного комітету Республіканської партії, повпред в Китаї, директор ЦРУ, а після короткої інтерлюдії, коли при владі перебував демократ Картер.

Ці вісім років віце-президентства були сповнені дуже яскравими подіями (тут можна згадати замах на Рейгана в березні 1981 року, коли Бушу довелося на якийсь час взяти на себе управління країною, не знаючи, чи виживе поранений президент).

І коли в січні 1989 року Джордж Буш увійшов в Овальний кабінет як повноправний господар, він був одним з найпідготовленіших президентів за всю історію. З таким досвідом, з такою фізичною формою і з такими знаннями, як у Буша, можна було бути готовим до будь-яких викликів, а їх виявилося чимало.

До такого віку поки що не доживав жоден з американських президентів. Буша-старшого називають "останнім яструбом". Утім, через Україну отримав і інше, презирливе прізвисько – "курча". Саме в Києві, у Верховній Раді, він виголосив чи не найневдалішу свою промову. Редактор The New York Times потім назвав її "котлетою по-київськи". У серпні 1991-го Буш умовляв українських депутатів не робити різких рухів і створити замість СРСР федерацію з Росією. До проголошення Незалежності України тоді лишалося три тижні. "Сьогодні Україна відкриває кордони іншого роду: кордони свободи, демократії і вільного підприємництва. Свобода вимагає терпимості.  Терпимість плекає надію. Ми будемо підтримувати тих, хто хоче побудувати демократію – таку систему правління, у якій люди можуть відкрито змагатися за серця і голоси виборців", – говорив американський лідер у Раді. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Одразу після повідомлення про смерть Джорджа Буша-старшого в школі його імені збираються люди. Це штат Техас, там президент прожив 60 років, там і помер. І хоча народився він у Массачусетсі, американці все одно називали його "техасцем". "Він був надзвичайною людиною. Ця школа заснована саме на його стилі державної служби і безкорисливого служіння. Сам він казав, що державна служба є шляхетним покликанням. Ми тут, щоби пережити його смерть у цій школі і вшанувати його пам'ять", – кажуть вони.