Президенту Володимиру Зеленському не слід підігрувати Росії і вимагати від підлеглих йому силовиків в примусовому порядку роззброїти добровольців, які прибули захищати Золоте (Луганська область) в разі можливого відступу ВСУ.

Про це у себе на Facebook заявив засновник і перший голова “Правого сектора”, а нині командир Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош, коментуючи останні події на фронті. Його заява з’явилася близько опівночі в неділю, 27 жовтня 2019 року.

Не треба підігравати Путіну, і “наїжджати” на добровольців. Тим більше, щось говорити про зброю … Не маєте морального права! Тому що буде погано всім “, – підкреслив політик, написавши при цьому слова” Добровольці “і” Зброя “з великої літери.

За словами Яроша, один з подібних випадків вже мав місце на початку війни з Росією.

Так ось. Якось, минуле керівництво нашої держави дало команду «оточити і роззброїти» 5-ий Окремий батальйон ДУК ПС на чолі з Комбатом Чорним…

На виконання цього антидержавного завдання керівники держави, які підписали, так звані, Мінські домовленості, кинули декілька батальйонів Десантних військ, артилерію та реактивщиків… Українським «Градам», навіть, координати нашої української добровольчої бази дали. (Під російськими «Градами», на той час, ми вже були не раз…)

Врешті, отримавши інформацію про цей штучний інциндент, я, разом з із заступником НГШ, вилетів на базу і ми разом всі проблемні питання вирішили. Українські «Гради» по українських добровольцях тоді не працювали. А тодішній Командувач десантників – генерал Забродський, зателефонувавши мені, сказав однозначно: «Українські десантники в українських добровольців стріляти не будуть». Тому все вийшло по-нашому…
Російський план не пройшов!

При цьому командир УДА звернув увагу нової влади на кілька головних відмінностей добровольчих формувань від регулярних військ і силових підрозділів:

По-перше, батальйони добровольців, підтримує, і сьогодні, вся Україна. Інакше, ми не змогли б бути фактором на цій Війні. Ми можемо вже зараз підняти десятки тисяч українців на захист Держави протягом найкоротшого часу…

По-друге, мотивація і вишкіл добровольців є найвищого рівня. А, головне, ми не боїмося загинути за Україну. А тим більше, ми не страждаємо від того, що вбиваємо ворогів нашої Держави…

По-третє, ми, Добровольці, виступаємо за національну єдність. Тому не бажаємо вести боротьбу всередині Держави доти, доки існуюча тимчасова влада не перейде меж. Сподіваюсь на здоровий глузд президента, якому «42-ий рік і він – не лох»… Це – цитата із Золотого-4.

#Президентпочуйнас