Реінтеграція окупованих районів Донбасу під український контроль триватиме довгі роки, пояснив Олексій Резніков — віцепрем’єр з питань реінтеграції ОРДЛО. Він назвав приголомшливий термін в одне покоління.

Про це відомо з виступу політика у залі Верховної Ради.

За його словами, йдеться про терміни вже після завершення війни в регіоні.

“Реінтеграція територій, які тимчасово окуповані, не відбудеться відразу після закінчення війни. Кінець війни і реінтеграція не збігатимуться в часі, тому що ми говоримо про безпечну реінтеграцію, таку, що не порве країну і не створить нові ризики. Безпечна реінтеграція триватиме мінімум одне покоління”, — пояснив Резніков.

Слід нагадати, збройне протистояння на Донбасі триває вже 7-й рік, воно почалося з російського вторгнення на Донеччину й Луганщину навесні 2014-го. Жертвами війни, згідно зі статистикою ООН, стали понад 14 тисяч людей, мільйони іншим залишили регіон через смертельно небезпечну ситуацію.

Агресія Росія проти України у Криму та на Донбасі стала приводом для введення потужних санкцій з боку Євросоюзу, Сполучених Штатів та інших країн. Рестрикцію б’ють по економічних галузях держави-агресора й окремим представникам режиму.

З 27 липня упродовж всієї лінії зіткнення оголосили новий режим припинення вогню. З цього періоду стали лише кілька смертельних інцидентів з бійцями українських сил, однак вони не пов’язані з обстрілами з боку бойовиків. Таке перемир’я з поодинокими провокаціями президент Володимир Зеленський назвав великим досягненням.