Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що міністерство не виносить питання локдауну в Україні на засідання Кабінету міністрів 2 грудня.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, не варто чекати рішення про локдаун вже завтра.

“Не варто чекати, ми таку пропозицію не вносили. У нас є інші постанови, які стосуються медичної системи, галузі, але те, що завтра, не стосується саме карантинних обмежень. Там є постанови по додатковому виділенню коштів, в тому числі на лабораторні центри, це така поточна робота. З приводу жорсткого карантину, будь-яких додаткових обмежень – на завтра ми такий проєкт рішення навіть не готували “, – говорить він.

За його словами, в разі введення локдауну уряд за 7-10 днів зробить офіційне повідомлення.

“Для нас введення будь-яких карантинних обмежень і жорсткого карантину пов’язане з одним – потрібно зменшити тиск на медичну систему, це головний показник. Уявімо собі, якщо у нас все закрито, крім продуктових магазинів, аптек, але в той же час є критична інфраструктура, яка працює – лікарні, електростанції … З точки зору епідеміології та того, що буде прописано в жорсткому карантині і закрито, ми не вважаємо, що створить проблему і вплине на показники захворюваності незакриття транспорту, тому що в такому випадку в транспорті не буде години пік, і всі будуть дотримуватися заходів “, – сказав глава МОЗ.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що кабінет міністрів в середу, 2 грудня, розгляне варіанти подальших карантинних обмежень, які запропонує Міністерство охорони здоров’я з урахуванням результатів карантину вихідного дня.

Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Ми чекаємо зараз Офіційні висновки Міністерства охорони здоров’я за підсумками реалізації протягом трьох тижнів карантину вихідного дня. Вже на підставі цього будуть прийматися якісь подальші рішення”, – зазначив Немчинов.

Чиновник також додав, що вже 2 грудня уряд буде бачити пропозиції МОЗ і відповідно до цього буде приймати рішення.