Збройні Сили активно просуваються поблизу Лимана. Однак такі військові операції потребують абсолютної тиші, щоб окупанти не мали змоги адекватно оцінити ситуацію.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. За його словами, операція зі звільнення Лимана триває. Тому поки що не варто обговорювати просування ЗСУ на цьому напрямку. Коли його звільнять – тоді вже можна буде все розбирати.

Закликаю усіх – нехай наші Збройні Сили зроблять чергову якісну операцію, а вже потім будемо її розбирати,
– зазначив Черник.

Стратегічна ініціатива зараз в руках ЗСУ

Він наголосив, що ЗСУ демонструють такий рівень тактичної майстерності, який ще жодна армія в 21 столітті не показувала. Зараз стратегічна ініціатива в руках ЗСУ. І українські військові вже почали “малювати полотно воєнної перемоги”.

Як зазначив Черник, детальна інформація про перебіг військової операції дає можливість ворогу адекватно оцінити ситуацію і вжити певні заходи, щоб завадити просуванню ЗСУ.

Треба дуже акуратно озвучувати про оперативно-тактичну ситуацію. Ворог ще не здався. Він доволі сильний. І буде шукати варіанти, як дати відповідь на тій чи іншій ділянці фронту,
– зазначив Черник.

На його думку, зараз окупанти назбирають додаткове угруповання мобілізованих десь на рівні 100 тисяч. Вони перекидатимуть їх переважно на Донецький напрямок. Особливо на відтинку від Сіверська до Бахмута. Найімовірніше, саме на цій ділянці загарбники спробують відновити певні наступальні дії. Однак Черник припускає, що їм не вдасться досягти значних успіхів на цьому напрямку.

Після просування ЗСУ поблизу Лиману, в окупантів паніка. Російське командування «кинуло» оточених у Лимані солдатів.

Російські військові запросили у свого командування дозвіл на вихід із Лимана Донецької області, але отримали відмову. Наразі всі шляхи підвезення боєприпасів окупантів перекрито Силами оборони України.

Про це в ефірі телеканалу «FREEДІМ» повідомив голова Луганської ОВ Сергій Гайдай. За його словами, у ситуації, що склалася, у загарбників залишилося три варіанти.

«Або спробувати прорватися, або здатися, або всім там поряд загинути», – сказав він.

Гайдай зазначив, що в районі цього міста залишаються попередньо близько 5 тисяч військових ворожої армії і це «колосальне угруповання».

«Усі шляхи вже підвезення туди боєкомплекту чи спокійного виходу цього угрупування з Лимана – вони всі повністю перекриті», – додав голова Луганської обласної військової адміністрації.

Гайдай жартома припустив, що окупанти, що застрягли в Лимані, можуть продемонструвати ще одну «спецоперацію» з «негативного наступу».

Мобілізація, оголошена в Росії, була кроком відчаю для Кремля, вибір рішень в якого стає дедалі меншим.

“Мобілізація в Росії, яка називається частковою, – це радше не продуманий крок, а крок відчаю та ознака паніки, яка панує в кремлівських вежах. Оскільки ще за тиждень до цього вони самі себе переконували в тому, що таке рішення буде контрпродуктивне. Але вони пішли на нього, і це означає, що вибір рішень у Росії вкрай обмежений”, – розповів в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL військовий експерт Олексій Мельник.

Наслідком такого рішення однозначно може бути ескалація конфлікту, тому що в будь-якому разі – це жива сила, яка буде кидатися. Але саме це рішення не дозволить Росії змінити стратегічний баланс, який склався на сьогодні на лінії фронту.

Підсумовуючи, можна сказати, що від мобілізації для Росії буде більше шкоди, ніж користі.