Лідер політичної партії "Сила і честь" і екс-глава Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко закликав західних партнерів України ввести проти Росії додаткові санкції і засудити дії Кремля щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях .

Про це йдеться в заяві політика, поширеній на сторінці в соцмережах.

"Офіційно звертаюсь до всіх наших зарубіжних партнерів: ми повинні засудити дії країни-агресора, яка почала видачу російських паспортів на Донбасі серед громадян України", – заявив Смешко і додав, що ці дії окупанта є не тільки грубим порушенням міжнародного законодавства, виразом відвертої неповаги до Конституції України, а й черговим кроком з ескалації конфлікту на сході нашої країни.Водночас політик звернувся до українців на окупованих територіях із закликом відмовитися від російських паспортів, підкреслюючи, що їхні особисті дані можуть бути використані для запуску диверсій і провокацій проти України.

"Закликаю всіх наших громадян, які зараз перебувають на окупованій території: не йдіть на змову з агресором, відмовтеся від отримання російського паспорта", – заявив Смешко.

"Це означає лише одне: Росія остаточно запускає процедуру легалізації окупації – збільшення чисельності свого війська, додаткове впровадження своїх спецслужб в регіоні. Вона створює правові передумови для офіційного застосування російських військ проти України під виглядом громадян РФ ", – підкреслив лідер партії.

Окрім цього, варто зазначити, що Смешко заявив, що Дональд Трамп віддзеркалює реальну кризу західного світу, де популізм на підйомі. За цих умов в Україні популізм також дуже популярний.