Лідер політичної партії "Сила і честь" і екс-глава Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко закликав західних партнерів України ввести проти Росії додаткові санкції і засудити дії Кремля щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях .

Про це йдеться в заяві політика, поширеній на сторінці в соцмережах.

"Офіційно звертаюсь до всіх наших зарубіжних партнерів: ми повинні засудити дії країни-агресора, яка почала видачу російських паспортів на Донбасі серед громадян України", – заявив Смешко і додав, що ці дії окупанта є не тільки грубим порушенням міжнародного законодавства, виразом відвертої неповаги до Конституції України, а й черговим кроком з ескалації конфлікту на сході нашої країни.

Водночас політик звернувся до українців на окупованих територіях із закликом відмовитися від російських паспортів, підкреслюючи, що їхні особисті дані можуть бути використані для запуску диверсій і провокацій проти України.

"Закликаю всіх наших громадян, які зараз перебувають на окупованій території: не йдіть на змову з агресором, відмовтеся від отримання російського паспорта", – заявив Смешко.

"Це означає лише одне: Росія остаточно запускає процедуру легалізації окупації – збільшення чисельності свого війська, додаткове впровадження своїх спецслужб в регіоні. Вона створює правові передумови для офіційного застосування російських військ проти України під виглядом громадян РФ ", – підкреслив лідер партії.

Окрім цього, варто зазначити, що Смешко заявив, що Дональд Трамп віддзеркалює реальну кризу західного світу, де популізм на підйомі. За цих умов в Україні популізм також дуже популярний.