Головні новини України
Подобається

“Не їдуть навіть до дітей”: Чому лікарі не приймають виклики

17/04/2018     Автор: Ігор Нагорний
“Не їдуть навіть до дітей”: Чому лікарі не приймають виклики

Сімейні лікарі відмовляються приходити на виклики, посилаючись на медреформу. У МОЗ кажуть, що таких розпоряджень не було, передає Корупція.Інфо.

Киянин Антон Кравченко розповів «Вістям», що зіткнувся з категоричною відмовою медика прийти на виклик до дитини. «У сина різко піднялася висока температура, ми зателефонували в районну поліклініку, але там нас перенаправили до сімейного лікаря. Наш сімейний лікар теж пішла у відмову, при тому що температура у дитини була 38,5. Вона порадила викликати невідкладну допомогу, аргументуючи це тим, що на виклики приходити не зобов'язана», – поскаржився Антон, який звертався до дитячої поліклініки на вулиці Білоруській. Зателефонувавши в реєстратуру, нам також відповіли, що виклики не приймають. «Якщо хочете, звертайтеся до сімейного лікаря», – повідомили в реєстратурі.

Така ситуація не тільки в цьому медзакладі. Ми зв'язалися з поліклінікою №2 Шевченківського району столиці та в довідковій нам теж підтвердили, що виклики на будинок вони більше не приймають. «Через реєстратуру тепер лікарі не викликаються. Як звернутись вашим сімейним лікарем і домовляйтеся. Якщо контракт не укладено, то звертайтеся до дільничного. Якщо дуже погано, то телефонуйте в швидку», – пояснили «Вістям»в довідковій.

Обговорюють проблему і на форумах. Зокрема, на Kidstaff стурбована батько пише, що викликала лікаря на початку квітня, педіатр прийшов, але попередив, що в подальшому ходити по викликами не буде. «Збивайте температуру і приходьте в поліклініку. Особливо радує, що я піду з хворою дитиною з незрозумілим діагнозом (вітрянка, паротит і т. Д.) І заражу ще половину поліклініки», – розповіла одна з матусь.
 
ПОКИ ЩО НЕ ВСІ ВІДМОВЛЯЮТЬ

Відмовляються від викликів не у всіх поліклініках. «Дільничний лікар прийде, але якщо ж пацієнт здатний сам з'явитися на прийом, то приходить в поліклініку. Таких вказівок, щоб на виклики медики не ходили, ми не отримували», – кажуть в поліклініці Печерського району. У Солом'янському районі в якості альтернативи запропонували консультацію по телефону. «Дивлячись що у вас сталося. Якщо температура висока, то лікар прийде. Але якщо час обходу пройшов, то можлива консультація по телефону щодо лікування», – пояснили в довідковій.

Самі лікарі нарікають, що поки що з цими вдосконаленнями не розібралися. Столичний дільничний лікар Галина Кулініч приймає як в кабінеті, так і ходить до пацієнтів додому. «До липня місяця у нас ще перехідний період. Поки відмовлятися приходити на виклик за адресою я права не маю, навіть якщо договір зі мною не укладено. Викликати лікаря можна через реєстратуру поліклініки або через сайт Ihealth. Але як буде далі – невідомо. Навіть не знаю, чи будуть медики ходити на виклики до дітей», – каже Кулинич.

Популярне:“Ви це свято запам’ятаєте”: У маршрутці накинулись на жінку, яка попросила виключити російську музику (відео)

Екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій пояснив, що поки наказ МОЗ щодо алгоритму діяльності сімейного лікаря не надійшов, медики повинні працювати в рамках чинного законодавства, тобто приходити до хворого додому в разі потреби. «Міністерство охорони здоров'я не розробив підзаконні акти, які повинні були б супроводжувати цю медреформу, регламентувати нормативи навантаження на сімейного лікаря і його функціональні обов'язки. На сьогоднішній день немає нового механізму, тому лікар зобов'язаний керуватися встановленими раніше правилами. Відмова лікаря приходити на виклик можна вважати неправомірним», – розповів «Вістям»Олег Мусій.

КОНТРАКТИ З ЛІКАРЯМИ

У департаменті охорони здоров'я Києва нам відповіли, що немає вказівки не приходити на виклики до пацієнта і подякували за сигнал. «Ми будемо розбиратися в даному питанні, можливо, була ситуація, яка не вимагала викликати швидку медичну допомогу», – говорить прес-секретар Наталія Вишневська.