Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький хоче зустрітися із президентом України Володимиром Зеленським.

«Я хочу звернутися до президента України, що ми – Конституційний суд – хочемо поспілкуватися з президентом України. Ми запрошуємо його. У будь-якому форматі: з журналістами, потім без журналістів. Треба прибрати цей штучний конфлікт. Він нікому не потрібний», – заявив Тупицький.

Так само він запросив до розмови голову Верховної Ради про «дозволені законом форми роботи», щоб швидко виправляти ситуації із законами.

«Країна не може рухатися, якщо Конституційний суд вирішує роками, чи закон конституційний чи не конституційний», – наголосив Тупицький.

Також глава Конституційного суду Олександр Тупицький прокоментував можливість своєї відставки з цієї посади.

В ході прес-конференції він сказав, що не збирається цього робити на чиюсь вимогу.

“Мова йде про зміну всього складу суду … Якщо буде такий ультиматум – ми обговоримо…На вимогу тієї чи іншої особи, давши присягу народу України, не збираюся цього робити”, – зазначив Тупицький.

Скандал через останні рішення КСУ обговорюють уже декілька днів. Тг-канали активно публікують інсайди з приводу цієї ситуації.

Так “Резидент” пише, що:

“Наше джерело в ОП повідомив, що соросята вмовляють Президента продавити законопроект про відставку суддів Конституційного Суду, вони наполягають на тому, що якщо Зеленський дасть слабину зараз то з ним не будуть рахуватися. На Банковій планується апаратну нараду, на якій вирішуватимуть зашкварений трек і як з нього вийти. Зеленський дуже злий, поразка на місцевих виборах, слідом ситуація з Конституційним Судом, яка в будь-якому випадку несе іміджевий удар для Президента”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 30 жовтня з’явився текст президентського законопроєкту про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства. Президент Володимир Зеленський пропонує визнати рішення КСУ «таким, що не створює правових наслідків».

Крім того, президент пропонує припинити повноваження складу Конституційного суду, який діяв на момент ухвалення рішення.