Двоє малих дітей і їхня мама-візочниця загинули в пожежі через кілька годин після того, як батько поїхав на роботу у столицю. Жінка не змогла навіть відчинити двері надвір.

Бабуся Люба не може отямитися від горя – вона дивиться на те, що лишилося від хати, де ще вчора гралися її онуки. Про них тут нагадує все – іграшки, ліжечко, все в кіптяві. "Толік і Валичка", – каже плаче жінка. Із онуками бачилася рідко – син із невісткою жили відлюдькувато. Обоє мають ДЦП, познайомилися на лікуванні. Чоловік працює, жінка в люди виходила нечасто. "Візочок на пульті був, вона діток катала. Хлопчик на візочку, дівчинка на руках", – каже вона.

На роботу на добу чоловік поїхав за півдня до трагедії. Загорання сталося біля входу в хату – за попередньою версією, спалахнув холодильник. Про те, що він димить, нібито говорила у своєму останньому дзвінку 28-річна Наталія. Її знайшли біля її ж інвалідного візка – вона навіть не встигла відчинити двері. "Коли вона сказала, що пожежа, мені швидку викликали на роботі, мене відкачували", – каже її чоловік. Дмитро працює прибиральником у Києві. У нещасний випадок вірити він відмовляється. "Інколи магія – дуже страшна штука. Експертиза не може підтвердити, лікарі не можуть підтвердити", – вважає він.Рятувальники з експертами досліджують місце трагедії. Найбільше вигорів передпокій і дах. "Дах сильно горів, язики були великі", – пригадує одна з сусідок. Пані Олена викликала рятувальників і шукала лом, бо знала, що в хаті малеча. Останній шанс врятувати малих дітей був через вікна, однак завадили ґрати – їх встановили ще за попередніх власників, коли будинок використовували, як дачу. Тоді намагалися вберегтися від злодіїв – ґрати врізали у стіни. Тож вирвати їх не вдалося.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Вхідні двері вибити змогли, але полум’я поширювалося надто швидкою "Невідомого року побудови, але сухенька, горить добре. Цегляні стіни, обрешітка дерев’яна і глиною помазане, також перекриття дерев’яне", – каже провідний інспектор Яготинського сектору ГУ ДСНС України у Київській області Олег Шпара. "Дах почав валитися, але один із пожежників зайшов всередину кімнати і почав виносити – хлопчика зразу, дівчинку потім за секунду, ми почали робити реанімацію", – розповіла сусідка Вікторія Здоровець.

Вікторія не стримує сліз, коли згадує, як до останнього сподівалася, що діти живі. "Перший раз в житті бачиш маленькі трупики дітей", – зізнається вона. У поліції подію кваліфікують, як порушення правил пожежної безпеки. Батько ж шукатиме власної правди в екстрасенсів.