Президент Франції Еммануель Макрон, на відмінно від інших світових лідерів, очікує детальнішого обговорення на саміті "нормандської четвірки", який має відбутися в липні, питань врегулювання конфлікту в Україні з урахуванням Мінських домовленостей.

"Буквально за кілька тижнів у нас відбудеться дуже важлива зустріч у форматі "два плюс два" міністрів оборони та міністрів закордонних справ. Нам, як постійним членам Радбезу, треба вирішувати якісь питання з особливою увагою, зокрема українське питання у світлі мінського комплексу заходів. Сподіваюся, що ми в липні зустрінемося в "нормандському форматі", – заявив він у п'ятницю на зустрічі в Осаці президенту Росії Володимиру Путіну.

"Найближчими тижнями ми продовжимо з російським президентом той обмін думками, який мав місце в Японії, і в найближчі тижні у нас відбудеться нова двостороння зустріч… З президентом Путіним ми обговорили різні актуальні кризи, зокрема ситуацію в Україні. Я виступаю за те, щоб ми домоглися конкретного просування з тим, щоб забезпечити відновлення зустрічей в нормандському форматі на рівні глав держав і урядів", – наголосив він.

За словами Макрона, він "не має наміру проводити зустрічі просто заради їхнього проведення".

"Про це я прямо сказав президенту Путіну. Тобто маю на увазі, що повинна бути досягнута зміна нинішніх позицій. Вважаю, що в рамках головування Франції в G7 абсолютно необхідно, щоби були зроблені подібні ініціативи щодо Росії, які передбачають використання всіх форм співпраці з основних питань, що стосуються дестабілізації і конфліктів у світі. 

Це повинно робитися без будь-якої наївності, але водночас не слід закривати двері для переговорів. Йдеться не про зміну формату "сімки", а про те, щоб зробити ініціативи, які призведуть до корисних рішень", – резюмував Макрон, уточнивши, що для підготовки цих переговорів чекають на зустрічі "експертів і міністрів, які відбудуться в найближчі тижні". 

Цікаво, що Президент РФ Володимир Путін і канцлер ФРН Ангела Меркель неочікувано налагодили стосунки та домовилися про збереження "нормандського формату" для врегулювання ситуації в Україні, російський лідер готовий до проведення "нормандського саміту".

"Ми домовилися, що цей формат використовуватимемо і надалі", – сказав Путін на прес-конференції в Осаці, говорячи про зустріч із Меркель.

Президент РФ наголосив: "Згоден із канцлером, що ми маємо використовувати всі інструменти, а там їх не так вже багато, один із тих, що діють, – нормандський формат".

"Так, працюватимемо. Питання лише коли, терміни потрібно погодити, в якій послідовності проводитимемо консультації – удвох, утрьох, учотирьох", – пояснив Путін.

Тобто, за його словами, "в принципі – так, а щодо конкретики треба домовитися нашим помічникам і МЗС".