Популярний антисептик заборонили в Україні через фальсифікацію цього лікарського препарату.

В Україні заборонили лікарський засіб Етанол 96. Постійну заборону на всю серію препарату встановили через те, що до Держлікслужби від виробника справжніх ліків їм надійшов лист, який підтвердив факт фальсифікації цього кошти.

Раніше виявили, що ліки з підробленим сертифікатом продавалися в Україні. Про це 15 квітня заявили в Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба).

Там затвердили розпорядження, в якому йдеться про те, що була зафіксована фальсифікація сертифіката якості лікарського засобу Етанол 96 – розчину для зовнішнього застосування 96% по 100 мг у флаконах, серії 051016, що має маркування українського виробника "Кілафф", який займається виробництвом лікарських і антисептичних препаратів.

В Держлікслужбі при цьому підкреслили, що на цю ж саму серію цього лікарського засобу вже є сертифікат якості, який є оригінальним і виданий виробником.

При цьому в підробленому сертифікаті розмір серії вказано значно більший, ніж в оригіналі. Так, в підробленому було зазначено 115 015 флаконів, а в сьогоденні вказувалася кількість 5015 флаконів.

Через ситуацію, яка виникла, в організації закликали тих, хто зберігає реалізує лікарські засоби, бути дуже уважними і терміново здійснити перевірку сертифіката якості, виданого на цю серію ліків.