У селі Малехів, що на Львівщині, працівники Держекоінспекції області знайшли нелегально вивантажені люмінесцентні лампи. Про це повідомили у прес-службі відомства, – передає Корупція Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО! Все що потрібно знати про 29 червня, щоб не накликати на себе біду! Ви повинні про це пам’ятати!
“Під час проведення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Малехівської сільської ради Пустомитівського району держінспкторами з ОНПС виявлено несанкціоноване вивантаження ТПВ, а саме люмінесцентні лампи на земельній ділянці розміром 6×4.5м.
Працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Львівській області відібрано проби грунту. Проводяться лабораторні дослідження,” — йдеться у повідомленні.
У відомстві також зазначили, що несанкціоновано вивантаженні відходи вже прибрано.
Нагадаємо, за словами експертів, плачевна ситуація в сфері небезпечних відходів обумовлена безконтрольністю і безвідповідальністю.
Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх де-небудь.
Перевірити підприємства практично неможливо — в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають “паперовою” або віртуальною. Після такої “утилізації” небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.
У Верховній Раді спробували змінити ситуацію і посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще в минулому році підготували законопроект, згідно з яким підприємства повинні будуть проходити обов’язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак, до цього часу законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.