Наразі ворожі війська завершують формування угруповання на Херсонському напрямку – тепер їхніми завданнями може стати наступи на Миколаїв, Кривий Ріг, або ж зупинка наступальних дій ЗСУ в районі траси Миколаїв-Херсон (поблизу селища Посад-Покровське), повідомив радник очільника ОП Олексій Арестович під час прямого ефіру з Марком Фейгіним.

За його словами, росіян також турбують плацдарми ЗСУ на березі річки Інгулець в районі Давидова Броду.

“На тій стороні десь штук 15 БТГ-на правій, на лівій в якості ближніх тилів 4-6. Ще є угрупування трохи південніше, яке там добирає. В цілому на театрі [бойових дій] близько 30”, – розповів він.

Відповідаючи на питання, чи достатньо цих сил для початку наступу на Миколаїв, Арестович повідомив, що ці БТГ “биті та дуті”.

“Це міцно пошарпані війська, які не можуть похвалитися повним штатом, настроєм”, – додав він, підтвердивши три успішних удари ЗСУ по складах боєприпасів в Херсонській області. Напередодні, зазначив Арестович, під удар потрапив Антонівський залізничний міст.

На думку Арестовича, окупанти, які наразі перебувають на Херсонському напрямку – “небіжчики і смертники”.

“Мені їх по-людськи шкода, а по-військовому – ні”, – сказав він.

Арестович також переконаний, що ресурсів для наступу у ворога на півдні немає. У тому числі через успішні удари ЗСУ по мостам через Дніпро.

ЗАЗНАЧИМО, ЩО ЯКЩО УКРАЇНА ЗВІЛЬНИТЬ ХЕРСОН, ЗСУ ОТРИМАЮТЬ РАКЕТИ ATACMS З ДАЛЬНІСТЮ 300 КМ ТА ЗМОЖУТЬ БИТИ ПО ВІЙСЬКОВИХ ОБ’ЄКТАХ РФ У КРИМУ, ВВАЖАЄ ЕКСПЕРТ СЕРГІЙ КУЗАН.

У війні Росії з Україною настає нова фаза. Найгарячішою точкою бойових дій протягом декількох місяців був Донбас. Однак російські війська тижнями не можуть організувати наступ на Донецьку область, а ЗСУ досі контролюють населені пункти на Луганщині. Арена бойових дій зміщується на південь України, де українська армія проводить військову операцію зі звільнення захоплених територій у Херсонській області. У зв’язку з цим росіяни перекидають туди війська зі східного фронту та з території РФ, готуючись до наступу у південних регіонах країни.

Директор Українського центру безпеки та співробітництва, військовий експерт Сергій Кузан в інтерв’ю Главреду розповів, чому Росія призупинила наступ на Донбасі, оцінив ситуацію з контрнаступом ЗСУ на півдні та підготовкою в Криму до можливої битви, окреслив обстановку у Харківській області та назвав два сценарії війни.

НА ДУМКУ КУЗАНА, РОСІЯ ВІДКРИВАЄ ДРУГИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ, А ЗСУ ОЧІКУЮТЬ НА БИТВУ З ВОРОЖИМИ ВІЙСЬКАМИ НА ПІВДНІ.

«Так, дійсно, є всі підстави говорити про те, що Росія відкриває новий фронт, і це свого роду новий етап війни. Очевидно, що на Донецькому напрямку російські війська опинилися у глухому куті і не виконують завдань, поставлених перед ними московським вищим військово-політичним керівництвом. На півдні складається невтішна для російських військ ситуація, тож, аби виправити її, ворог спішно перекидає свої поповнені резервами чинні підрозділи на Миколаївському, Криворізькому, Запорізькому напрямках. Тут вони вирішують одразу кілька завдань», – повідомляє експерт.

Передусім російські війська намагаються вибратися з того глухого кута, в якому вони опинилися на Донеччині. Потрібно пояснити, чому виник цей глухий кут. Росіянам не вдається просуватися тими темпами, що вони планували, вони не можуть навіть наблизитися до нашого основного укріпленого району – Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка.

Вони й досі не можуть перейти лінію Бахмут – Сіверськ, уперлися там. На Донецькому та Авдієвському напрямках просування також не можуть. По всій Донеччині вони захоплюють хіба що десь один кілометр, десь два… Але, звісно, це ніяка не битва за Донбас, не звільнення Донецької області, як вони декларують, і ніякі не успіхи їхньої армії.

«Росія тримає там величезні військові угрупування, які не можуть проломити нашу оборону. А з дією наших HIMARS та реактивних систем залпового вогню ми фактично зриваємо їхні плани. Через те, що ми знищуємо їхні склади, вони мусять постійно перегруповуватися»,- говорить він.