Господарський суд Києва 17 березня відмовив засобам масової інформації в доступі на засідання за позовом компанії «Інтерпайп» олігарха Віктора Пінчука проти Антимонопольного комітету України у справі про змову на тендерах «Укрзалізниці».

Про це повідомляє видання «Главком».

Помічниця судді мотивувала відмову в доступі ЗМІ тим, що оспорюване рішення Антимонопольного комітету нібито містить конфіденційні дані. Відповідно суддя постановила проводити засідання в закритому режимі.

У цей же самий час, Кабінет Міністрів прийняв рішення достроково звільнити голову «Укрзалізниці» Володимира Жмака, який сприяв Антимонопольному комітету в розслідуванні зловживань «Інтерпайпу» на тендерах УЗ.

Відзначимо, що судові процеси з розгляду рішень АМКУ традиційно проходять у відкритому і публічному режимі. Зокрема, преса була без будь-яких обмежень допущена на процес за позовом російської компанії «Газпром» проти АМКУ в 2017-2018 роки на всіх стадіях його розгляду.

Нагадаємо, восени 2020 року Антимонопольний комітет України розкрив змову на тендерах «Укрзалізниці» щодо закупівлі колісних пар. Компанія «Інтерпайп» і пов’язані з нею юридичні особи отримали штраф 70 млн грн і їм на 3 роки заборонено брати участь в державних тендерах.

У січні 2021 року «Інтерпайп» оскаржив це рішення.
В ході розслідування АМКУ, керівництво «Укрзалізниці» на чолі зі Жмаком всіляко сприяли комітету, надавши всю інформацію про закупівлі колісної продукції. Також УЗ зажадала від постачальників, в тому числі «Інтерпайпу», не завищувати ціни на колісну продукцію.

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів звільнив керівника «Укрзалізниці» Жмака.

На думку народного депутата Олексія Кучеренка це було зроблено на догоду олігарху Віктору Пінчуку.

«Головний олігарх країни Пінчук звільнив главу Укрзалізниці Жмака. Зроблено це руками «незалежної» Наглядової ради, складеної з осіб рівня Сергія Лещенка – маршала залізничних військ і ручного універсального експерта з усіх питань в руках Віктора Михайловича», – заявив нардеп на своїй сторінці в Facebook.

Це вже четверта зміна керівника Укрзалізниці за останні 2 роки, яка відбулася з ініціативи і в інтересах олігарха Пінчука, зазначив нардеп.

Він додав, що саме в день звільнення Жмака, розглядалася справа про зловживання компаніями «Інтерпайп» Віктора Пінчука монопольним становищем на тендерах «Укрзалізниці», розслідування якої сприяв звільнений керівник УЗ Володимир Жмак.

«Тобто варто було допомогти АМКУ зупинити монополію на постачання коліс, і наглядову раду, яка має по 300-500 тис. грн зарплати в один день звільняє керівника, якого сама призначила за результатами конкурсу», – зазначив Кучеренко.

Нагадаємо також, що головним лобістом Жмака був Михайло Саакашвілі, який говорив, що главу “УЗ” хочуть звільнити за боротьбу з корупцією.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.