У регламентному комітеті розповіли, хто має підписати закон “про олігархів” –  Разумкова та Стефанчук.

Питання щодо того, що підписувати законопроект має саме той голова Верховної Ради, за якого приймався законопроект – регламентом не врегульовано.

Про це УНН сказав член комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР, народний депутат від СН Павло Фролов.

“Це (питання — ред.) Регламентом не врегульовано. Але тут діє принцип безперервності влади. На момент, коли був спікером Разумков, закон не був готовий до підпису, адже ще не проголосовані проекти постанов про скасування рішення ВР про прийняття 5599. Завтра ці постанови будуть проголосовані і закон зможе підписати той спікер, який займає посаду на момент готовності до підпису проголосованого закону. Отже, Стефанчук матиме право підпису закону про олігархів”, — пояснив Фролов.

З його слів, норми про те, що “закон підписує виключно той спікер, який займав посаду на момент голосування закону”, у законодавстві немає.

Варто зазначити, що напередодні ексспікер Верховної Ради в ефірі одного з телеканалів заявив, що закон про олігархів повинен підписувати саме він.

Як розповів Разумкова, згідно з рішенням Конституційного суду, Голова ВР підписує законопроєкт, засвідчуючи, що це саме той текст законопроєкту, який був прийнятий у стінах Верховної Ради в той чи інший день, коли він голосувався.

Слова попередника прокоментував новий очільник ВР Руслан Стефанчук.

“Щодо доволі розтиражованої інформації, що може підписувати лише голова, при якому приймався законопроект, то мені видається, що ця інформація не відповідає дійсності, тому що жодна стаття Регламенту, жодна стаття Конституції України не передбачає саме такий порядок, і це абсолютно логічно. Тому що голова ВР — це просто посада, яка має мати тяглість”, — сказав він журналістам.