“Біолік” стверджує, що подав заявку на реєстрацію вакцини в Україні ще 31 грудня.

“У зв’язку з численними запитами Адміністрація АТ “БІОЛІК” повідомляє, що 31.12.2020 р на адресу МОЗ України ми дійсно відправили ​​Заявку про державну реєстрацію лікарського засобу – вакцини Гам-КОВІД-Вак, комбінованої векторної вакцини для профілактики коронавірусної інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2, виробництва ФДБУ “НДЦЕМ ім. М.Ф. Гамалії, МОЗ РФ”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня директор Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв заявив, що фонд готовий виробляти вакцину “Супутник V” на території України, і її випуск вже налагоджено компанією “Біолік”.

Пізніше “Біолік” спростував цю заяву. “На цей момент АТ “Біолік” не підписувало жодних контрактів, не отримувало ніяких трансферних технологій щодо виробництва вакцини “Супутник V” чи будь-яких інших вакцин проти коронавірусу”, – заявили в компанії.

Пізніше кум Путіна Віктор Медведчук заявив, що харківська фармакологічна компанія “Біолік” подала заявку на реєстрацію російської вакцини в Україні.

У відповідь на це Ляшко раніше запевнив, що будь-яка інформація щодо державної реєстрації в Україні “Спутник V” не відповідає дійсності.

“Сьогодні вже є вакцини проти COVID-19 дозволені до використання за спеціальними процедурами (emergency use authorization). Для такої реєстрації використовувались проміжні звіти клінічних досліджень. Виходячи з цього Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, які зареєстровані в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Наголошую, лише за зазначених умов будемо допускати вакцини до використання”, – заявив Ляшко.

Раніше, Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна боротиметься за надання міжнародними партнерами підтвердженої вакцини проти COVID-19.

“Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено. Ми розуміємо, що деякі з цих компаній мають заводи по всій Європі та навіть у Російській Федерації, наскільки мені відомо, тому тут питання передусім у якості вакцини”, – відповів Президент на запитання, чи готова Україна брати російську вакцину «Спутник V».