Вербну неділю або ж День входу Ісуса Христа в Єрусалим християни відзначають за тиждень до Великодня. Оскільки це перехідне церковне свято, дата його святкування кожен рік відрізняється. В 2018 році Великдень ми відзначаємо 8 квітня, тобто Вербна неділя припадає на 1 квітня, передає Корупція.Інфо 

Неділя за тиждень перед Великоднем називається "Вербною", "шутковою" або "квітною". За християнським вченням у цей час Спаситель Христос в’їжджав до Єрусалиму на ослику, і миряни устеляли перед ним дорогу пальмовим листям. Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили вербовими гілками. Це дерево здавна вельми шановане серед нашого народу, тому що воно перше сповіщає про прихід весни і має цілющі властивості.

Колись господарі, повертаючись з церкви з свяченою вербою, до хати не заходили, а відразу ж садили на городі по кілька гілок або – якщо було близько – то в полі, "щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток", а решту, що залишилася, несли до хати і ставили на покуті під святими образами. Якщо, ввійшовши до хати, заставали когось, що проспав заутреню, то били такого свяченою вербою, примовляючи:

Не я б’ю – верба б’є,
За тиждень Великдень,
Недалечке червоне яєчко!

 
З Вербної неділі починається останній страсний тиждень посту. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святити гілочки верби. Вони символізують пальмові гілки, якими вітали вхід Ісуса в Єрусалим напередодні його розп'яття. Вважається, що гілки верби захистять будинок від пожеж і повеней, а його господарів – від хвороб, бідності і негараздів.

Популярне: "З 1 квітня пенсіонерам, що працюють перерахують пенсії…": Дізнайтесь подробиці

Вербна неділя: що не можна робити

В цей день не можна працювати: прибирати, готувати, шити;

Відмовтеся від активних розваг, а також вживання алкоголю (можна дозволити собі трохи вина);

Як і в інші дні Великого посту не можна їсти продукти тваринного походження (можна їсти рибу);

Потрібно постаратися відійти від суєти, очиститися духовно, помолитися і підготуватися до Страсної седмиці.