Політолог назвав кричущі недоліки Гройсмана

Прем'єру Володимиру Гройсману бракує компетенції, – Корупція Інфо

Популярне: Жахливий теракт: Вибух замінованого автобуса! Більше ста жертв!

Про це сказав політолог Вадим Карасьов.

"Гройсман сильний тим, що відкритий, має волю. Але головний його недолік – нестача знань, політичного досвіду. Потрібно мати підготовку профільного економічного вузу у фінансах чи промисловості.

У прем'єра немає масштабного мислення. Хоча йому не відмовиш у прагненні і напорі. Тому в уряді відсутня економічна філософія.

Попередники були компетентними людьми. Хтось більше у банківській справі, як Ющенко. Хтось загальнополітично – як Марчук. Хтось як управлінець-будівельник – Єхануров. На своїх посадах вони вже були достатньо досвідченими. Натомість постмайданне покоління прем'єрів – молоді люди. 35-38 років зарано, щоб бути главою Кабміну. Ми не балтійські маленькі країни, де керують не уряди, а Брюссель. Бо вони члени Європейського Союзу, валютного і шенгену. А такою складною країною, як Україна, без серйозного досвіду управляти важко.

Щоб показати як керувати державою, потрібно мати свою політичну силу у парламенті. Хоча би групу, не кажучи про фракцію і більшість. Навіть якщо ти найкомпетентніший, але не маєш підтримки у парламенті, мусиш домовлятися за рахунок якості закону. При цьому темп реформ падає. Потім сам закон не задовольняє ні суспільство, ні парламент, ні прем'єра.

В Україні глава уряду має бути політиком, який би спирався на стабільну парламентську більшість", – каже політолог.