Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Про це повідомляє пресс – служба Офіса Президента

Співрозмовники обмінялися актуальною інформацією про дипломатичні заходи, яких Україна та Альянс вживають у відповідь на загрози з боку Росії.

Глава держави подякував за консолідовану позицію країн – членів НАТО щодо необхідності негайної деескалації ситуації з боку РФ.

Він високо оцінив незмінну відданість Альянсу політиці «відкритих дверей», а також принципову підтримку права всіх країн вільно обирати безпекові союзи та визначати свій зовнішньополітичний курс.

Крім того, Президент і Генеральний секретар обговорили модальності участі України в Мадридському саміті НАТО у червні поточного року та його очікувані результат

Столтенберг також прокоментував телефонну розмову з Зеленським щодо російських військ на українському кордоні

“Провів розмову з президентом України Володимиром Зеленським щодо нарощування Росією сил в та довкола України. НАТО продовжить політичну і практичну підтримку України, партнера, якого ми високо цінуємо. Закликаємо Росію знизити напругу і дотримуватися шляху діалогу, щоб знайти мирне рішення”, написав генсек НАТО.

Нагадаємо, що днями Столтенберг зазначив, що на даний час “визначеності немає”.

“Немає визначеності, але що ми бачимо, так це триваюче військове нарощування, дедалі більше сил, військові госпіталі і логістику. Тому час на попередження зменшується, а ризик атаки зростає.

І ми також бачимо грізну риторику з боку Росії, яка говорити про те, що якщо ми не погодимося на їхні вимоги, буде те, що вони називають военно-технічними наслідками. І ми маємо історію використання Росією сил проти України”, зазначив Столтенберг.