Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову з президентом РФ Владіміром Путіним.

Вони закликали російського диктатора негайно припинити вогонь і вивести окупаційні війська Росії з України, торкнулися також питання блокування російськими військами українських портів і створеної внаслідок російської агресії продовольчої кризи у світі

У відповідь обидва європейські лідери вислухали 80 хвилин у виконанні Путіна чергову порцію жахливої брехні

Наприклад, його заява про “налагодження мирного життя” у стертому з лиця землі Маріуполі та “інших звільнених містах Донбасу”

Путін також запевняв, що Росія нібито відкрита до відновлення перемовин про припинення війни з Україною і вони заморожені лише через позицію Києва, та погрожував “дестабілізацією ситуації і загостренням гуманітарної кризи”, якщо Захід продовжить допомагати Україні зброєю.

На додачу, президент РФ заявив Макрону і Шольцу, що загроза світової продовольчої кризи нібито стала наслідком санкцій проти РФ і “хибної економічної і фінансової політики західних країн” та запевнив, що Росія “готова сприяти віднайденню варіантів для безперешкодного експорту зернових, включно з вивозом українського зерна з чорноморських портів”. Також Путін закликав зняти санкції, щоб “наростити поставки російських добрив і агропродукції”.

У Єлисейському палаці зазначили, що розмова відбулася з ініціативи Макрона і Шольца.

Європейські лідери наполягали на необхідності обговорювати з Україною шляхи для припинення війни, з повагою до суверенітету і територіальної цілісності України.

“Лідери повторили вимогу припинити вогонь та закликали його (Путіна) якнайшвидше погодитися на прямий контакт з президентом України Володимиром Зеленським. Президент Республіки і канцлер Німеччини вимагали звільнення близько 2500 захисників “Азовсталі”, які стали військовополоненими”, – зазначають у комюніке французької сторони.

Також Макрон і Шольц переконували Путіна припинити блокаду порту Одеси і таким чином уможливити експорт українського зерна і запобігти глобальним продовольчим проблемам.

“Лідери взяли до уваги обіцянку російського президента надати кораблям доступ до порту для експорту зерна так, щоб Росія не скористалася цим у військових цілях, якщо шлях буде розміновано. У цьому контексті вони закликали до продовження роботи, яка вже почалася в ООН”, – зазначає Єлисейський палац.

Зазначається, що Еммануель Макрон і Олаф Шольц продовжать тримати контакт щодо цього питання.