Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі на переговорах в Мінську, перший президент України Леонід Кравчук заявив про готовність визнати безперспективність Мінського процесу, якщо РФ відмовиться приймати поступки України Донбасом.

Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню “Сегодня”.

“Я уважно слухаю всіх росіян: президента, міністра закордонних справ, Козака, Гризлова. Я відчуваю, що вони хочуть, щоб на Донбасі був мир. Я відчуваю це. Я не гарантую, що я вже все зрозумів до деталей, заглянув, вибачте, в душу кожного з них. Але, думаю, Росії також набридла війна, російські матері, сини яких гинуть на Донбасі, плачуть такими ж гіркими сльозами, як і українські. Тому війні не може бути продовження. Її треба закінчувати світом”, – сказав Кравчук.

Він підкреслив, що якщо Росія не готова буде йти на поступки українській стороні, то Україна буде змушена відмовитися від Мінського процесу.

“Якщо раптом ми відчуємо, а я допускаю таке, що вони не хочуть ніяких поступок, ми показуємо, що ми готові, а вони кажуть” ні “… Ну що ж, тоді, принаймні я, мені вистачить мужності, сили і волі сказати: ми робили все, що могли, виходячи з української законодавчої бази, Конституції, міжнародного права, але нас не почули, тому я бачу, що Мінський процес не має перспективи. ми починаємо шукати інші можливості “, – сказав Кравчук.

Леонід Кравчук запевнив, що в такому випадку складе з себе повноваження глави ТКГ в Мінську:

“Абсолютно. Я не буду там перебувати і робити вигляд, що я, або Україна, нічого не робить. Я не буду, вибачте на слові, формальним виконавцем чиєїсь волі. Я не буду схиляти голови ні перед ким. Я скажу правду, і люди її побачать “.

Нагадаємо, 26 липня було видано наказ командувача Об’єднаних сил про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. З півночі 27 липня на Донбасі почав діяти режим повного і всеосяжного припинення вогню, про який домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи.