Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі звернулася до держсекретаря Ентоні Блінкена із закликом оголосити Росію державою-спонсором тероризму — інакше це зробить Конгрес.

Про це пише Politico з посиланням на два джерела.

За даними видання, Пелосі зробила попередження Блінкену під час телефонної розмови між ними раніше цього тижня. Представники Держдепартаменту та офісу Пелосі відмовилися від коментарів.

Конгрес дав держсекретареві право оголошувати іншу країну державою-спонсором тероризму. Деякі члени Конгресу, однак, кажуть, що законодавці можуть ухвалити закон про визнання будь-якої країни без участі Держдепартаменту, тим самим чинячи тиск на президента Росії Владіміра Путіна самостійно.

“Немає жодних юридичних причин, через які Конгрес не міг би ухвалити закон, який фактично визначає Росію як державу, яка підтримує тероризм”, — сказав помічник сенатора-демократа.

“Прийняття закону Конгресом, очевидно, є складнішим шляхом, ніж визначення секретарем, але це дасть адміністрації політичне прикриття, необхідне для посилення економічного тиску та риторики проти Путіна”, – додав він.

Сенатори Ліндсі Грем (республіканець від штату Каліфорнія) і Річард Блюменталь (демократ від штату Коннектикут), наприклад, внесли в травні законопроєкт, який підкреслить думку Сенату про те, що Росія бере участь у терористичних актах, але в основному він закликає Блінкена зробити цю ухвалу офіційною.

Раніше цього місяця вони їздили до Києва, щоб просувати цей крок разом із президентом України Володимиром Зеленським. Аналогічну резолюцію також було внесено до Палати представників.

Оголошення Росії державою-спонсором тероризму змусить уряд США обмежувати іноземну допомогу, скоротити експорт та продаж оборонних товарів, встановлювати контроль над експортом товарів подвійного призначення та багато іншого.