Усі міжнародні гравці продовжують уважно стежити за розвитком подій навколо Нагірного Карабаху та діями влади Азербайджану та Вірменії.

Чимало країн уже озвучили свою точку зору з цього приводу, однак лідерка ФРН Ангела Меркель вирішила, що буде діяти рішуче, тому зразу ж провела термінові телефонні перемовини з прем’єром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Канцлерка Німеччини під час розмови з лідерами країни наполегливо закликала Вірменію і Азербайджан до деескалації ситуації у Нагірному Карабаху.

Про це інформує пресслужбу уряду ФРН.

“Канцлерка підкреслила, що необхідно негайно припинити вогонь і повернутися за стіл переговорів”, — зазначає пресслужба.

Окрім того, Ангела Меркель нагадала своїм колегам, що Мінська група ОБСЄ пропонує відповідний форум для цього.

“Сусідні країни повинні внести свій внесок у мирне врегулювання”, — підкреслили представники німецького уряду.

Не можна не згадати про те, що останні трагічні події змусили команду американського лідера Дональда Трампа також миттєво відреагувати на загострення ситуації. Білий дім жорстко розкритикував ескалацію військового конфлікту у Нагірному Карабаху та закликав інші країни не втручатися у цю війну.

“Сполучені Штати занепокоєні повідомленнями про великомасштабні військові дії вздовж лінії розмежування у зоні конфлікту Нагірного Карабаху, які призвели до численних втрат, зокрема і серед цивільного населення. Ми висловлюємо співчуття родинам загиблих та поранених. Сполучені Штати вважають, що участь в ескалації насильства зовнішніх сторін не матиме сенсу і лише посилить регіональне напруження”, — наголошує Держдеп США.

Що важливо розуміти, з окремою заявою виступила також команда глави РФ Володимира Путіна. Незмінний речник Кремля Дмитро Пєсков почав запевняти, що офіційна Москва стурбована відновленням військових дій між Вірменією і Азербайджаном і в разі потреби Володимир Путін проведе телефонну розмову з керівництвом Азербайджану.