В уряді Казахстану підтвердили, що міністр інфраструктури України Владислав Криклій підробив довідку про ПЛР-тест для того, щоб потрапити на зустріч із казахським прем’єром Аскаром Маміним.

Про це на своєму телеграм-каналі з посиланням на казахські ЗМІ пише голова парламентського підкомітету з питань залізничного транспорту Олександр Скічко.

“Пан Криклій змінив дані дослідження на ковід, який був простроченим уже на 5 днів. Так, він став підробкою! Кажуть, що для цього міністр скористався звичайним кольоровим принтером. Недійсність ПЛР-тесту підтвердила казахська сторона”, – коментує народний депутат.

За його інформацією, правоохоронці Казахстану мали намір порушити кримінальну справу за фактом підробки документів, але конфлікт вдалося владнати. За свого підопічного перед прем’єр-міністром Казахстану особисто просив вибачення Денис Шмигаль.

Олександр Скічко вважає, що вчинок міністра неприпустимий для політика європейської країни: “Міністр повинен піти у відставку. Це єдиний можливий крок для політика в європейській країні…”

Зустріч міністра транспорту та інфраструктури Владислава Криклія з главою уряду Казахстану Аскаром Маміним мала відбутися 12 листопада.

Раніше, у міністерстві транспорту та інфраструктури України факт скандалу заперечували та стверджували, що казахська сторона не підтвердила зустріч.

Нагадаємо, напередодні міністр інфраструктури Владислав Криклій знову опинився в епіцентрі скандалу. Тепер претензії до нього виникли у польського уряду.

Напередодні за участю президента Зеленського українській стороні вдалося домовитися з Польщею про виділення 5 тисяч додаткових дозволів для українських перевізників на 2020. Перші дозволи, які будуть діяти до 31 січня 2021, українські перевізники повинні були отримати на початку грудня.

Тим часом, Криклій написав в Facebook, що українцям вдалося “дотиснути поляків”.

Польську сторону обурила така оцінка ситуації, адже це саме Польща пішла назустріч Україні в цьому питанні. Тепер польський уряд має намір скасувати видачу додаткових дозволів, а також запросив додаткові термінові консультації з керівництвом України.