Найбільший український приватний енергохолдинг ДТЕК Рената Ахметова намагатиметься змістити з поста глави енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса. Про це написав ескантикорупціонер, екснардеп, а нині дуже заможний “залізничник” Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі.

“Тактична поразка Ахметова. Сьогодні парламент не затвердив кандидатуру міністра енергетики Ольгу Буславец, яка вважається лояльною до ДТЕК Ріната Ахметова. Як виявилося, вона узгоджувала тарифну формулу Роттердам+, на якій в останні роки «прикуривали» Ахметов і Порошенко. Володимир Зеленський своїм листом відкликав це питання призначення з порядку денного Ради”, – написав він.

У відповідь на це, заявив екс-нардеп, ДТЕК Ахметова готує нову атаку, щоб отримати контроль над управлінням українською енергетикою.

“За існуючою інформацією, вони найближчим часом будуть здійснювати спроби змістити з поста глави профільного комітету Андрія Геруса і замінити його на більш лояльного депутата”, – зазначив Лещенко.

Зазначимо, що справді розгляд питання про призначення Ольги Буславець на посаду міністра енергетики зняли з розгляду у Верховній раді. Про це заявив спікер парламенту Дмитро Разумков.

Він повідомив, що з цього питання надійшов лист від президента Володимира Зеленського.

“Надійшов лист від президента України. Прошу виключити з порядку денного питання про призначення Буславець міністром енергетики. Тому це питання знімається з порядку денного розгляду”, – заявив Разумков.

“Багато хто питає, яка ж у мене позиція по кандидатурі нового міністра енергетики. Пояснюю. Весною 2016 року в Украіні запровадили новий порядок розрахунку ціни електроенергії. В народі він отримав назву «Роттердам+».

Цей порядок розробляло тодішнє НКРЕКП, а погоджувало його міністерство енергетики. У міністерстві енергетики його спочатку погоджував профільний департамент. Очолювала тоді цей профільний департамент сьогоднішня кандидат на міністра енергетики Ольга Буславець, – написав сам Герус.

За його словами, Володимир Зеленський критикував Роттердам+ цілком серйозно на дебатах із Петром Порошенком. Критикував цю формулу і він.

“Як я зможу вам дивитися в очі, якщо проголосую за людину, яка погодила цю формулу Роттердам+. Я і зараз вважаю іі надзвичайно несправедливою. Адже, як вугілля, яке їхало із ОРДЛО або із Росіі можна зараховувати у тарифи украінцям, як ціна у Роттердамі + доставка морем в Украіну + перевалка у порту + залізниця? Із прийняттям Роттердам+ близько 40% всього вугілля їхало із ОРДЛО. Так, ішли бойові дії, війна – і паралельно їхало оце вугілля. На цьому заробляли всі: сєпари зі своєї сторони, наші «правоохоронці», продажні чиновники та комерсанти, – додав він.