Глава Національного банку України Яків Смолій обвалив курс гривні “безвідповідальною” заявою щодо політичного тиску на нього.

Таку заяву зробив в ефірі каналу “Україна 24” народний депутат від партії “Слуга народу”, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький, коментуючи відставку Смолія.

“Сьогодні на фінансовий комітет повинен були прийти Яків Смолій, розповісти, що це за політичний тиск, які причини. Він проігнорував, не прийшов. Це дивно, тим більше що ми засідали в закритому режимі. Міг би прийти, розповісти, порадитися. Ця неявка – негативне свідчення про його поведінку в даному випадку”, – підкреслив “слуга народу”.

Заблоцький висловив здивування, як глава НБУ “грюкнув дверима”. На думку нардепа, “якщо б не його заява – курс гривні був би трохи вище”.

“Я проголосував за його звільнення. Хоче піти – ми ж не можемо його змушувати. Вважаю, що людина, яка йде з таких відповідальних посад, ніколи в житті не може робити заяви спеціально таким чином, щоб обвалювати курс гривні. Друге – сьогодні у нас мало бути чергове розміщення єврооблігацій на 1,7 млрд доларів, яке зірвалося через його заяви. Це безвідповідально. Через політичний тиск? Так прийшов би, пояснив, всі ми під політичним тиском”, – зазначив депутат.

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку за власним бажанням. Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення Якова Смолія з посади.