В Україні активно розкручують нову злочинну схему видурювання грошей у людей. Їх обдурюють під виглядом надання кредиту в інтернеті, роблять це від імені неіснуючого банку, передає Корупція.Інфо

Популярне: Термінова заява! Аваков на засіданні уряду сказав ТАКЕ….Від чого вуха в’януть!!!

Як розповівдиректор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов, інформація про шахрайство надійшла від одного з українських банків, клієнт зателефонував перевірити залишок на рахунку по карті. Проте при перевірці з'ясувалося, що карта відкрита на інше ім'я. Потерпілий «відкрив» цю карту за допомогою віртуального сервісу на сайті Морганбанка (morganbank.com.ua працює до цих пір). В Україні не існує банку з такою назвою.

«Киянин вирішив відкрити віртуальну карту. Активацію карти зробив через «Особистий кабінет» на сайті, отримав номер карти 516939******6818. Для активації слід було перевести на зазначену картку 250 грн. Крім того, на ту ж карту було переведено ще 1600 грн за обслуговування кредиту. Насправді ж, картка виявилася зареєстрована на абсолютно іншу людину. Як визначила служба безпеки банку, на картку регулярно заходять платежі по 250 грн», — розповів Карпов.

Щоб не стати жертвою шахрайства з онлайн-кредитуванням слід:

З'ясувати, що за організація пропонує кредит — пошукайте інформацію про неї в інтернеті. До речі, перелік працюючих в Україні банків є, наприклад, у довіднику Нацбанку.

Звернути увагу на спосіб зв'язку з кредитором — Морганбанк (Morganbank) для цього дає лише один телефонний номер (Інтертелеком) — 0947123236. Легальний сервіс або банк надасть більше контактних даних.

Звернути увагу на текст сайту. Незважаючи на привабливий дизайн, текстове наповнення сайту «банку» може містити багато граматичних помилок.

В разі підозри про які-небудь ознаки шахрайства першочерговою дією будь-якої людини має бути негайне блокування платіжної картки. Після чого необхідно повідомити про інцидент в кіберполіцію.