Президент України Володимир Зеленський вважає, що виконання Росією наказу трибуналу ООН про звільнення українських моряків і кораблів може стати першим сигналом про готовність до припинення конфлікту з Україною.

Про це він написав у суботу в Facebook.

"Виконання РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною", – зазначив Зеленський.На його думку, таким чином Росія може зробити крок по "розблокуванню переговорів і вирішення створених нею проблем цивілізованим способом". "Подивимося, який шлях оберуть в Кремлі. Але ми дуже чекаємо наших хлопців вдома!", – додав він.

Відзначимо, що Росія вже не визнала юрисдикції трибуналу ООН у цій справі.

Нагадаємо, в суботу, 25 травня, суд ООН з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків і дозволити їм повернутися в Україну, а також звільнити три захоплених корабля.

На своїй інавгурації Зеленський заявляв, що першим кроком до переговорів з Росією стане звільнення українських полонених.