Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що скандальне відео з видачею громадянства в консульстві Угорщини записав український правоохоронець.

"Це чинний прикордонник нашої прикордонної служби, присягу і все інше записав. З якою метою він це виклав, нехай із ним розбирається Державна прикордонна служба та їхня служба внутрішньої безпеки", – сказав Москаль в ефірі "112 каналу".

Варто нагадати, що Угорщина, яка оскандалилася з таємною видачею угорського громадянства українцям на Закарпатті, перейшла до погроз Україні, яка висловила категоричний протест проти таких дій. Як відомо, вже багато років Угорщина на Закарпатті проводить активну політику "угорщизації" – в регіоні відкрито кілька шкіл угорської мови. Якщо людина мала рідню, яка жила на Закарпатті до 1945 року і знає угорську, – вона є потенційним угорцем.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Деякі експерти вважають, що угорські паспорти українці отримують для подорожей. Адже з паспортом громадянина Угорщини можна відвідати 138 країн світу, до того ж без отримання візи.

На Закарпатті українці пікетували під консульством Угорщини у Берегові. Вони вимагають негайно вислати усіх угорських консулів з України, які намагаються привернути увагу до подвійного громадянства в Україні.

Зокрема,  журналіст Євгена Спірін намагався отримати угорський паспорт. Для цього поїхав на Закарпаття.

Мені не вдалося отримати угорський паспорт. По-перше, я не мешканець Закарпаття і у мене немає угорських коренів, і взагалі я з Луганська. Якщо ти починаєш плавати у цих питаннях і досконало не знаєш мови, то ти не отримуєш паспорт жодних чином,– сказав Євген Спірін.

Однак, допомогти отримати угорський паспорт можуть посередники. За свої послуги беруть від 5 до 15 тисяч євро. Скільки українців отримали угорські паспорти достеменно невідомо. Лише цього року прикордонники Чопського загону виявили 39 осіб з двома паспортами. У 90% випадків – це паспорти Угорщини.

Нехай вони і живуть за межами Угорщини, але вони прирівнюються до всіх громадян, які живуть на їхній території. Для молоді – це переважно момент, що пов’язаний із кращим життям, пошуку кращого життя. Адже їм можна виїжджати за кордон, і що важливо розуміти – йдеться не про виїзд в Угорщину, це насамперед Велика Британія, Німеччина чи США, – відповів політичний оглядач Дмитро Тужанський.

Подвійне громадянство мають і закарпатські чиновники. Чотирьох вже внесли до бази "Миротворець". Є у цьому списку і екс-заступник мера міста Чоп Оскар Балог, який звільнився декілька місяців тому саме через скандал із паспортом, та депутат берегівської райради Король Беркі. Місцеві ЗМІ пишуть, що декілька днів тому, документ сусідньої держави у нього виявили під час перетину кордону.