Міжнародна підтримка саміту «Кримська платформа» зросла, свою участь підтвердили 40 країн і міжнародних організацій. Про це сказав в п’ятницю на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Глава МЗС заявив, що «Кримська платформа» – єдиний механізм вирішення проблеми навколо Криму, анексованого Росією 7 років тому.

Кулеба висловив задоволення нервовою реакцією глави МЗС Росії на прийдешній саміт «Кримської платформи», яку Сергій Лавров назвав «шабашем».

«Я не буду приховувати – задоволений цією нервовою реакцією. Як казав Махатма Ганді, спочатку вони вас ігнорують, потім вони над вами сміються, потім починають з вами боротися, а потім ви перемагаєте», – сказав він.

Український міністр вважає, що Росія вже знаходиться на третій стадії, а четверта стадія обов’язково буде і це буде повернення Криму.

У Києві 23 серпня відбудеться установчий саміт ініціативи президента України «Кримська платформа», яка об’єднає всі існуючі національні та міжнародні зусилля по деокупації українського півострова. Установчий саміт буде першим заходом платформи на вищому політичному рівні.

В рамках платформи відбудуться 4 панельні дискусії на теми: «Невизнання анексії Криму», «Озброєння регіонів Азовського і Чорного морів», «Реінтеграція Криму» і «Компенсація прав кримськотатарських турок».