Натрапили у соцмережах на скрін. Наразі буде екскурс в історію. Пише телеграм-канал Вертикаль.

2005 року Петро Порошенко був секретарем РНБО. Він був членом команди Ющенка, хоча сьогодні можна сказати, що просував російські інтереси.

Коментар про вигідну для України дачу Путіна в Криму, який гуляє в інтернеті, було зроблено у травні 2005 року.

Ось як він звучить:

«Резиденція президента Росії Володимира Путіна в Криму відповідає інтересам України. Про це заявив напередодні в ефірі телеканалу «Інтер» секретар РНБОУ Петро Порошенко.

«Щороку, місяць на рік, президент Росії проводитиме на території України. Протягом цього місяця можна буде вирішувати цілу низку питань, які накопичилися»,— пояснив Порошенко.»

«Він висловив упевненість, що ситуація, пов’язана з пансіонатом «Гліцинія», буде врегульована: «Я глибоко переконаний, що буде запропоновано адекватний, компромісний варіант врегулювання цієї ситуації, в тому числі і на рівні президентів». – тобто фактично Гетьман підсовував Ющенку стілець  до спільного з Путіним стола. То хто ж здає таки інтереси держави, Петро Олексійович?

І що ж пан колишній очільник РНБО стверджував далі:

«Порошенко підкреслив, що «в даному випадку у відносинах з Росією і у відносинах зі світом потрібна чесність». – то будьмо чесні, Петро Олексійович. Що за цирк панує зараз в інфопросторі про те, що жодних переговорів з Путіним не має бути, бо то пряма зрада українського народу. А те, що ви видавали в 2005-му, як тоді називається це? А ви ж були офіційною особою, представником України і ось таке закидати. Не добре, м’яко кажучи.

На той час Порошенко переконав Ющенка підтримати розроблений ним план мирного врегулювання конфлікту у Придністров’ї. На РНБО все було гладко, парламент контрольованого Росією Придністров’я теж підтримав, плескала в долоні і Росія. А ось із Молдовою ледь не були зруйновані стосунки.

Все тому, що Порошенко пропонував вибори у Придністров’ї на російських умовах. Це був 2005 рік, нагадуємо. А потім був 2014, війна, торгівля вугіллям через Медведчука та росіян із бойовиками за готівку. Мінські угоди, вигідні знову Росії, а не Україні.

Нам здається, що Банкова може добивати Порошенка аналізом його минулого.

Як вже згадували раніше, зараз Петро Порошенко риє собі яму в точно таких же умовах, як і тоді, 17 років тому. Про це пише видання Фокус.

П’ятому президентові України Петру Порошенку Офіс генерального прокурора підписав підозру в сприянні тероризму та державній зраді. Тепер Порошенко, який своєчасно виїхав із країни, стоїть перед вибором: повернутися, ризикнути свободою та підтвердити статус лідера опозиції або залишитися в безпечному забутті.

Вручити підозру в держзраді Петру Порошенку не встигли – політик спішно виїхав за кордон. У таборі лідера “Європейської солідарності” відразу спробували просунути перший вкид: головна причина політичних переслідувань п’ятого президента – саме зростання його рейтингу. Але потім всі зрозуміли, що це всього лиш слова.

Багато хто думав, що після оголошення підозри Петру Порошенку своє слово має сказати Рада національної безпеки та оборони. Але під час останнього у 2021 році засідання 30 грудня питання санкцій на адресу п’ятого президента не розглядали.

“Якщо відповідні документи будуть направлені в апарат РНБО від тих інститутів, які мають на це право – їх п’ять, – ми обов’язково розглянемо ці питання”, – зазначив секретар РНБО Олексій Данілов. Водночас адвокат Петра Порошенка Ігор Головань продовжує стверджувати, що підозра оголошена незаконно, адже її вручили не особисто, а поштою. До того ж, підозру підписала не особисто генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, а її заступник – Олексій Симоненко. Очікується, що Петро Порошенко повернеться до України в першій половині січня 2022 року.