Збройні сили України перейшли до визволення Луганської та Донецької областей. Найзапекліші бої щодня йдуть у районі Бахмута, де діють приватні військові компанії Росії.

Про це сьогодні, 4 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив представник президента України у Верховній Раді, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

“Після успішного наступу на сході України та витіснення російських окупантів за лінію державного кордону ми зосередилися на звільненні території Луганської та Донецької областей. Сьогодні найзапекліші бої тривають у районі Бахмута”, — поінформував він.

Експерт зазначив, що російські окупаційні війська всіма силами намагаються захопити Бахмут Донецької області, оскільки це контроль за автомобільним сполученням та можливість підвозити резерви.

“Той, хто контролює цю трасу, має величезні переваги. У районі Бахмута діють приватні військові компанії РФ, саме на них покладаються великі надії, але за ці 3-4 місяці, доки йдуть бої, вони не змогли просунутися, не змогли захопити відчутних територій. Там йдуть складні бої”, — зазначив він.

За словами Веніславського, мінімальні завдання, які поставив перед своїми військами голова Кремля, за 8 місяців повномасштабної війни залишилися не реалізовані.

“І в майбутньому залишаться такими ж, тому що командувач українського оперативно-тактичного угруповання дуже вміло веде бойові дії, і не дає ворогові досягати цілей, які вони перед собою ставлять”, — наголосив Федір Веніславський.

За останній тиждень російські окупаційні війська зазнали безпрецедентні втрати. 29 жовтня кількість загиблих сягнула 950 людей за добу, і відтоді статистика не падає. Це свідчить про те, що на Росію чекає серйозна стратегічна поразка в Україні.
Про в телеефірі розповів військовий експерт Петро Черник.

Черник зазначив, що поразка РФ постає очевиднішою, якщо провести історичні паралелі з втратами інших країн в минулих війнах та збройних конфліктах:

Сполученні Штати під час війни у В’єтнамі за 11 років втратили 58 тисяч особового складу.
Радянський Союз під час війни в Афганістані за 10 років втратив (тоді загальна чисельність населення Радянського Союзу складала понад 250 мільйонів людей) втратив 14,5 тисяч особового складу.Сербія під час війни на Балканах (після розпаду Радянського Союзу) за майже 10 років втратила 35 тисяч особового складу.
Австралія та Індія під час Другої Світової війни за шість років втратили відповідно 23 тисячі та 36 тисяч особового складу.
США за 20 років перебування в Афганістані втратили 2,5 тисячі військовослужбовців.

Це дуже важливі паралелі, вони критичні, щоб ми розуміли, наскільки серйозну стратегічну поразку зазнає РФ. І вона неминуче її зазнає,– вважає аналітик.

Росіяни зазнають суттєвих збитків й військової техніки. Від початку війни з 3300 машин ЗСУ вже знищили понад 2700. Черник наголошує, що ці показники також безпрецедентні з часів Другої Світової війни.

Різке збільшення кількості загиблих окупантів пов’язують з прибуттям в Україну російських мобілізантів. Проте Петро Черник вважає, що немає значення, хто серед загиблих – мобілізанти чи штатна армія – це ворог і його треба знищувати.

“Ворог прийшов убивати нас, то яка різниця, хто вони такі. Тут немає предмета для дискусії”, – наголосив експерт.