Музикант, лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка підтримав закон про мову. Про це він розповів на відео, яке виклала ініціатива "Громадський закон про мову 5670-д".

"Для мене питання мови стало актуальним, коли я проживав у Європі і мені треба було терміново вивчити французьку мову. 

Тоді я зрозумів, що в побуті, і в роботі без мови нічого не можеш зробити. Я вивчав французьку, і коли почав постійно спілкуватися з європейцями, з французами, то зрозумів, що мовний момент насправді дуже важливий і принциповий для французів – наскільки вони поважають, шанують мову, наскільки соціальне й політичне життя базується навколо мови.

І тоді, після французької, я вивчив українську мову, і я ставлюся до української мови в принципі там само, як європейці ставляться до своїх мов.

Є мова – є держава. Нема мови – нема держави. І насправді проблеми соціальні, матеріальні, навіть існування держави Україна, яка сьогодні є й пов’язана з війною, вона пов’язана з мовою в тому числі. У тих регіонах, які мають серйозні проблеми з українською мовою, завжди важко було колись організувати концерти ВВ. 

А зараз ці регіони окуповані. Як ми захищаємо тварин, здоров’я людей, так треба захищати здоров’я нації, треба захищати українську мову. Я за захист української мови, я за мовний закон. Треба нарешті будувати процвітаючу Україну". – зазначив співак.

Додамо, що людина може залишатися справжнім патріотом України незалежно від мови, якою вона спілкується, будь то російська чи українська. Однак громадяни країни знати державну мову зобов’язані.

Такою думкою в інтерв’ю “Обозревателю” поділився відомий артист і шоумен Андрій Данилко, подискутувавши на тему мовного питання в Україні, а також скандалу за участю музиканта Олега Скрипки, який заявив про необхідність створити гетто для тих, хто живе в Україні, не знаючи державної мови.

«Патріот. Це слово стільки сьогодні використовують в маніпуляціях. Саме використовують. Я патріот. Але не хочу вживати це слово, воно ніби брудне», – зізнався Данилко.

На питання, в чому ж полягає його власний патріотизм, артист відповів, що перш за все це почуття любові.

«Я люблю своїх людей, люблю Україну і все хороше, що тут відбувається. Я пишаюся тим, що я українець. І не в мові тут справа. А у ставленні. Якщо ти у вишиванці грабуєш країну – це патріотизм? Або стикаєш людей, але при цьому говориш українською мовою? Це теж патріотизм?», – поцікавився Данилко.