Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 22 серпня, не ухввлив рішення про скасування субсидій на природний газ для споживачів без газових лічильників.

Про це розповів віце-прем'єр Павло Розенко. Раніше інформація про те, що уряд затвердив це рішення, з'явилася у виданні РБК-Україна. Як повідомлялося, проект постанови передбачав відмову з 1 жовтня від надання пільг та субсидій на газ споживачам, які письмово відмовилися від встановлення лічильників за рахунок державного бюджету або власних коштів операторів газорозподільних систем.

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

Водночас Павло Розенко пояснив: Міністерство соціальної політики має доопрацювати проект, тільки після цього уряд знову розгляне документ. Так, за словами політика, в запропонованій редакції українцям не дали часу підготуватися до нових правил. Уже за кілька місяців ті, хто відмовився від газових лічильників, могли залишитися без комунальних знижок. Водночас політик упевнений: треба встановити перехідний період на рік. Також документ, за словами Розенка, не виключав маніпуляцій з боку компаній, які можуть спотворювати інформацію про те, хто відмовився від встановлення лічильників.

"Я впевнений, що це питання треба доопрацювати і після того, як ми захистимо в першу чергу людей, зробимо неможливим зловживання з боку компаній, введемо перехідний період, попередимо людей заздалегідь, тоді можна буде розглядати це питання", – пояснив віце-прем'єр.

У прес-службі Міністерства соціальної політики повідомили, що зазначену постанову дійсно вносили на розгляд уряду, проте документ не прийняли. На даний момент невідомо, чи встигне Кабінет міністрів до 1 жовтня розглянути документ.

На сьогодні в Україні надаються субсидії населенню в межах соціальних нормативів користування комунальними послугами, зокрема природним газом.

Дані нормативи споживання були встановлені постановою Кабінету міністрів від 6 серпня 2014 року № 409, при цьому стимули встановлювати лічильники природного газу були практично відсутні.