Висока ціна на газ на думку голови правління НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва насамперед пов’язана з бажанням газзбутів заробити. Таким чином він пояснив чому між ціною “Нафтогазу України” і газзбутів групи Дмитра Фірташа близько 30-40% різниці.

Про це Андрій Коболєв заявив в ефірі програми “Зворотний відлік”.

“Ціна є похідною не від того, який газ і де його беруть, а від іншої сторони бізнесу – наявності клієнтів. Коли у великого постачальника є 8-9 млн клієнтів (70% всіх споживачів газу в Україні), які дуже інертні, коли він знає, що 90% з них, швидше за все, цієї зими нікуди не перейдуть, від слова “зовсім”, і немає якогось органу, який би на цю ситуацію дивився дуже жорстко, що він буде робити? Він буде максимізувати маржу “, – заявив він.

Так він прокоментував 30-40% різницю в ціні газу між ДК “Нафтогаз України” і газзбутами групи Дмитра Фірташа, які з 2015 року поставляють газ населенню.

За словами Коболєва, на ціну не впливає те, у кого купує газ постачальник послуги населенню.

“Немає ніякого логічного зв’язку між маржею газзбутів і тим, у кого вони купують газ. Більш того, я перевіряв – є приватна компанія, яка продає дешевше газ, ніж у нас. Є компанії, які продають за цінами, близькими до наших. Для “Нафтогазу” плюс 1 гривня, при нашій малій базі клієнтів, принесе дуже малий прибуток. Тому ми воюємо за кінцевого споживача “, – розповів Коболєв.

Нагадаємо, з 1 серпня 2020 на ринку природного газу для населення діє вільне ціноутворення: ціну газу постачальники визначають самостійно, зате споживач може вільно змінювати постачальника в будь-який момент.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що у“Нафтогазі України” є бажання отримати більшу частку ринку і постійних лояльних клієнтів, тому компанія вибрала комерційну тактику розширення: пропонує ринкову ціну, але нижчу, ніж у конкурентів, заявив глава НАК Андрій Коболєв.

Сьогодні “Нафтогаз України” пропонує газ за ціною нижче, ніж вона була за останні три роки, і до 40% дешевше, ніж інші постачальники, повідомив глава НАК Андрій Коболєв в ефірі “5 каналу”.

“Наша ціна на поточний місяць становить 6,33 грн, а якщо хтось захоче купити газ на весь рік, це буде 6,45 грн. Істотно дешевше, – розповів керівник. – У нас є бажання отримати більшу частку ринку, постійних лояльних клієнтів, і ми вибрали комерційну тактику розширення. Ми пропонуємо ринкову ціну, але нижче, ніж у конкурентів. У цьому сенс ринку – конкурувати за клієнта “.

Коболєв додав, що сам “Нафтогаз” не регулює ціну на газ для населення, безпосередньо він поставляє паливо тільки для 2% побутових споживачів.

“Населенню газ поставляють приватні газзбути. Частка “Нафтогазу” на ринку для населення становить” величезних “2%. 98% населення поки не купують газ у “Нафтогазу”, вони купують у приватних компаній, які дуже давно існують на ринку. Вони не пройшли процес відділення, вони є монополістами в кожній окремій області і зараз встановлюють ціну на газ”, – пояснив він.