Місцеві вибори в Україні, які мають відбутися 25 жовтня, можуть не пройти тільки якщо в країні буде введено режим надзвичайної ситуації.

Про це повідомив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко у коментарі одному з телеканалів, передає РБК-Україна.

“Якщо говорити з юридичної точки зору – на сьогоднішній день немає підстав для скасування виборів. З 5 вересня починається виборчий процес, його не можна нічим зупинити, крім надзвичайного стану. Думаю, що пан Ляшко (головний санлікар – ред.) і вся команда, яка бореться з епідемією, будуть оперативно нас інформувати для того, щоб приймати рішення, наприклад, про введення надзвичайної ситуації в деяких регіонах”, – сказав Корнієнко.

Зокрема, Корнієнко згадав ситуацію, яка склалася в країні у 2018 році, коли тодішній президент Петро Порошенко оголосив воєнний стан у деяких областях.

“Там не проводилися вибори в об’єднані громади, вони проводилися пізніше”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники затримали з застосуванням зброї в районі Керченської протоки український буксир “Яни Капу” та малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь”, що прямували з Одеси до порту Маріуполя, що на Азовському морі. В Росії моряків ув’язнили і звинуватили у незаконному перетині кордону, вчиненому організовано з застосуванням насильства. Українські моряки ж наполягали, що вони військовополонені.