Молода мама написала в соцмережі, що дитині відмовили в госпіталізації через відсутність прописки, лікар роз’яснив, чому такого не могло бути, передає Корупція.Інфо

Популярне:Зросла! Стало відомо на скільки підняли зарплату українцям

Молода мама написала в соцмережі, що днями приїхала з хворою дитиною у Львівську міську дитячу клінічну лікарню, що на вулиці Пилипа Орлика, а їм відмовили в госпіталізації. Мовляв, немає прописки, звертайтеся за місцем реєстрації, пише газета “Експрес”.

У лікарні ж запевнили, що нічого не знають про цей випадок. А відмовити в госпіталізації хворiй дитині, кажуть, не мають права.“Ми не ділимо дітей на сільських i міських, – пояснює Дмитро Квіт, головний лікар Львівської міської дитячої клiнічної лікарні.- Усi діти, які є громадянами України, мають право на госпіталізацію в нашу установу в плановому i в екстреному порядку. Беремо навіть іноземців, якщо виникла така потреба. Мало того, 30% наших пацієнтiв – діти, якi живуть поза межами Львова. В нас навіть є пацієнти з інших міст”.

– Чи потрібне скерування від сімейного лікаря? –

Якщо це невідкладний випадок, то не потрібне. Наприклад, якщо висока температура – понад 38 градусiв, судоми, бiль у животi та інші невідкладні стани, коли потрібен термiновий огляд. Але якщо дитина хворiє п’ять днiв, а в суботу батьки згадали, що в них хвора дитина, i хочуть, щоб лікар її послухав, то це інша річ. Та навіть таких дітей ми оглядаємо i в разi потреби госпіталізуємо та призначаємо лікування.

Усе ж, якщо це плановий хворий, то скерування вiд лiкаря варто мати. Воно допомагає нашим лiкарям швидше закцентувати увагу на проблемi, адже сiмейний лiкар пише в ньому попереднiй дiагноз i скарги пацiєнта.