Швидко закінчити війну на Донбасі не вдасться; це великий шлях, який має пройти Україна.

Про це заявив голова партії “Слуга народу” Олександр Разумков в інтерв’ю.

“Звичайно, від нас (нового парламенту) хотітимуть швидкого закінчення війни, хоча всі розуміють, що закінчити швидко її не вдасться, і вирішує це зовсім не парламент. Це великий шлях, який повинна пройти вся країна, всі ми разом”, – наголосив Разумков.

Говорячи про порядок денний майбутнього парламенту в перші місяці його роботи і пріоритетні законопроекти, він зауважив, що країна нині у такій ситуації, що будь-який сектор є пріоритетним.

На прохання журналіста конкретизувати, які непопулярні питання новообрані депутати готові вирішувати насамперед, голова партії назвав ринок землі.

Ринок землі, звичайно, спірне питання. Його вирішення, з одного боку, може знизити підтримку, але, думаю, нам вдасться вирішити його так, що це зіграє нам у плюс”, – сказав Разумков, проте відмовився говорити про конкретні законопроекти “до закінчення їх аналізу і початку слухань”.

На запитання про те, які три завершені реформи він хотів би побачити підсумком своєї роботи в парламенті, Разумков відповів: “Це велика політична реформа, яка містить багато компонентів, і антикорупцію зокрема. Це освітня і медична реформи, перебігом яких я незадоволений”.

Стосовно ж того, чи він не підтримує виконувачку обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун, глава “Слуги народу” відповів: “У багатьох питаннях – ні”.

За його словами, є один позитивний момент у медичній реформі – це процедура закупівлі медичних препаратів.
«А в усьому іншому… Я був у лікарнях у Василькові, де живу, і це явно не те, чого хочуть люди, я не бачу помітних результатів цієї реформи», – додав Разумков.

Крім того, Дмитро Разумков заявив, що його політсила має намір стежити за дисципліною своєї фракції в новообраній Верховній Раді.

– Дисциплінарні заходи — це перше, з чого ми почнемо, і їх ми пропишемо законодавчо. Якщо ви не ходите на роботу, вас звільняють — чому з депутатом має бути по-іншому?

Висувала їх саме партія Слуга народу, і ми несемо за них відповідальність, у тому числі репутаційну, – наголосив голова партії. Він закликав оцінювати майбутніх депутатів за їхніми новими справами і вчинками.

– Можу обіцяти, що ми зробимо так, що в парламенті не буде недоторканних, — заявив Разумков.

Слуга народу має намір скористатися монобільшістю в Раді, щоб в перші тижні її роботи прийняти пакет дисциплінарних законопроектів, у тому числі і закон про зняття депутатської недоторканності.